wtorek, 21 października 2014

KRĘGLE: Drużyna Hotelu Mikołajki najlepsza na swojej kręgielni

W niedzielę w klubie „After Dark” w Hotelu Mikołajki odbył się trzeci turniej kręglowy, w którym tym razem wystąpili przedstawiciele pensjonatów i hoteli z miasta i gminy Mikołajki. Na własnej kręgielni najlepsza okazała się drużyna gospodarzy – Hotel Mikołajki.

Do I Turnieju Kręglowego o Puchar Dyrektora Hotelu Mikołajki i Szefa Kuchni zgłosiło się pięć drużyn: Hotel Amax, Hotel Mikołajki Resort, Pensjonat Tabu, Hotel Mikołajki i Restauracja Sielawa.

Niedzielny turniej w Hotelu Mikołajki tradycyjnie odbywał się systemem „każdy z każdym” (mecz trwał 30 minut).

Pierwsze miejsce w turnieju zdobyła drużyna Hotelu Mikołajki, która wygrała wszystkie swoje mecze i odebrała puchar za zwycięstwo. Organizatorzy musieli przeprowadzić dwie „dogrywki” (trwały 10 minut), żeby ustalić ostateczną kolejność turnieju. W dodatkowym meczu decydującym o 2-3 miejscu Restauracja Sielawa zaledwie jednym punktem (!) wygrała z Hotelem Amax. W drugiej „dogrywce”, która decydowała o miejscach 4-5 Pensjonat Tabu pokonał Hotel Mikołajki Resort.

o miejsca 2-3:

Restauracja Sielawa – Hotel Amax 67:66 (!)

o miejsca 4-5:

Pensjonat Tabu – Hotel Mikołajki Resort 95:77

Ostateczna kolejność turnieju:

1.Hotel Mikołajki (Kamil Kurowski, Rafał Bakun)

2.Restauracja Sielawa (Adrian Wierciszewski, Dariusz Podsiad)

3.Hotel Amax (Paulina Sierocka, Bartek Sierocki)

4.Pensjonat Tabu (Janusz Chludziński, Zbigniew Kozłowski)

5.Hotel Mikołajki Resort (Jacek Kaczorowski, Bogdan Kułakowski)

- Za nami trzeci turniej, który zorganizowaliśmy w październiku. Atmosfera i rywalizacja na torach kręgielni coraz bardziej ciekawa. Cieszy nas, że niektórzy zawodnicy przychodzą z całymi rodzinami, które ich dopingują.
Jest także coraz więcej kibiców, którzy śledzą rywalizację – mówi Marek Zawalich z Hotelu Mikołajki. - Najlepsze drużyny w poszczególnych turniejach wezmą udział w wielkim finale, który będzie zwieńczeniem cyklu naszych turniejów, ale to jeszcze nie koniec naszych rywalizacji. Chciałbym przypomnieć i zachęcić do wzięcia udziału drużyn (2 osoby) w rozpoczynającej się w listopadzie lidze. Będziemy się spotykać w niedzielne popołudnia. Dziękuję dotychczasowym uczestnikom, którzy rywalizowali na kręgielni Hotelu Mikołajki i zapraszamy kolejnych do udziału w naszych turniejach. Na koniec chciałbym podziękować za pomoc i współpracę dla Centrum Kultury „Kłobuk” w Mikołajkach.
W najbliższą niedzielę do rywalizacji przystąpią radni Rady Miejskiej w Mikołajkach, którzy powalczą o Puchar Prezesa firmy „Inpro” S.A. Organizatorzy zapraszają do tej rywalizacji również inne drużyny (2-osobowe). Początek turnieju w Hotelu Mikołajki godzina 12.00.