czwartek, 12 marca 2015

PIŁKA NOŻNA: Remis i zwycięstwo w kolejnych sparingach Kłobuka Mikołajki

Piłkarze Kłobuka Mikołajki w ramach przygotowań do rundy wiosennej rozegrali kolejne dwie gry kontrolne. Najpierw zremisowali z Wilczkiem Wilkowo 2:2, a następnie pokonali Granicę II Kętrzyn 2:1.

Oba mecze podopieczni Cezarego Samborskiego rozegrali w Kętrzynie. W pierwszym meczu zmierzyli się z dobrze znanym zespołem Wilczka Wilkowo, który wspólnie z Kłobukiem gra w V lidze.
Trener Samborski podczas tego meczu nie mógł z różnych powodów skorzystać ze wszystkich piłkarzy swojego zespołu.
Pierwszą połowa tego meczu zakończyła się prowadzeniem Wilczka 2:0 (bramki w 34 i 38 minucie). Po przerwie Kłobuk ruszył do odrabiania strat i to skutecznie. W 54 minucie meczu bramkę kontaktową dla Kłobuka po podaniu Arkadiusz Dogiela zdobywa Michał Maciorowski. W 71 minucie meczu ten sam zawodnik strzałem w „okienko” doprowadza do wyrównania. Przy tej bramce Michałowi asystował Michał Harasimowicz. Ostatnie dwadzieścia minut meczu należało do piłkarzy z Mikołajek, jednak nie udało się zdobyć kolejnej bramki. Za to Wilczek miał doskonałą okazję na trzecią bramkę, jednak ich zawodnik nie wykorzystał rzutu karnego.Kłobuk Mikołajki – Wilczek Wilkowo 2:2.
Przeciwko Wilczkowi Wilkowo Kłobuk zagrał w składzie: Marcin Kramek, Maciej Puszko, Michał Harasimowicz, Kamil Kerzkowski, Adam Izdebski, Oskar Ogonowski, Kamil Zawalich, Michał Suchan, Łukasz Gawliński, Tomasz Kuzyk, Michał Maciorowski oraz Arkadiusz Dogiel, Cezary Samborski.
W ostatnią niedzielę Kłobuk zmierzył się z grającą w klasie B Granicą II Kętrzyn. W składzie rywali pojawiło się kilku zawodników grających w pierwszej drużynie Granicy.
Mimo kilku dogodnych sytuacji obu drużyn, pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo. W drugiej części meczu Kłobuk przejął inicjatywę na boisku. Pięć minut po przerwie Tomasz Kuzyk daje prowadzenie piłkarzom z Mikołajek. W 63 minucie kontratak Granicy, kończy się zdobyciem bramki. Między 70 a 85 minutą piłkarze Kłobuka marnują cztery doskonałe okazje na zdobycie bramki. Dopiero w 89 minucie meczu nowy nabytek piłkarzy z Mikołajek Konrad Pieczko zdobywa bramkę, która daje zwycięstwo w tym meczu. Kłobuk Mikołajki – Granica II Kętrzyn 2:1.
  • - To już kolejny mecz w którym pierwsza połowa w wykonaniu naszych zawodników była bardzo słaba, można powiedzieć, że się odbyła. Przez całe 45 minut stworzyliśmy sobie jedynie dwie dogodne sytuacje. Na drugą połowę wyszliśmy w innym ustawieniu i przejęliśmy inicjatywę na boisku. – podsumował mecz Cezary Samborski, trener Kłobuka Mikołajki. - Mecz zakończył się wynikiem 2:1, jednak z przebiegu gry wynik powinien być wyższy, ponieważ jeden i drugi zespół zmarnował kilka dogodnych sytuacji.
Skład Kłobuka Mikołajki: Marcin Kramek, Oskar Ogonowski, Kamil Kerzkowski, Maciej Puszko, Adam Izdebski, Damian Glinka, Michał Suchan, Łukasz Gawliński, Kamil Zawalich, Tomasz Kuzyk, Michał Maciorowski oraz Paweł Krupiński, Konrad Pieczko, Cezary Samborski.
Przypomnijmy, w pierwszym tegorocznym sparingu, Kłobuk pokonał Fale Warpuny 4:0.
W najbliższą sobotę piłkarze Kłobuka Mikołajki, tym razem na stadionie w Mikołajkach, rozegrają swój czwarty mecz kontrolny z Salętem Boże. Początek spotkania o godzinie 15.30.