czwartek, 14 maja 2015

LEKKOATLETYKA: Kolejne przełajowe medale

Podczas rozegranych w Świętajnie Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w biegach przełajowych szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zawodniczki szkół z gminy Mikołajki zdobyły dwa medale.

Tytuł mistrzowski w kategorii szkół gimnazjalnych w biegu dziewcząt na 1500 metrów wywalczyła Zofia Tercjak (ZS Baranowo). To kolejny sukces Zosi na przełajowych trasach. Z kolei Julia Wawrzynowicz (Szkoła Podstawowa Mikołajki) zdobyła srebrny medal w kategorii szkół podstawowych w biegu dziewcząt na dystansie 600 metrów.
Obie zawodniczki na co dzień trenują lekkoatletykę w UKS Atos Woźnice.
Wcześniej Zofia Tercjak wraz ze swoją siostrą Małgorzatą wystartowały w Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych, które odbyły się w Iławie. Zawodniczki UKS Atos Woźnice rywalizowały w kategoii juniorek młodszych. W biegu na dystansie 3000 metrów Zosia zajęła 14. miejsce. Zwyciężyła Anna Szyjka (MKS-SMS Victoria Racibórz). Z kolei Małgosia na dystansie 2000 metrów zajęła 47. miejsce. Tytuł mistrzowski wywalczyła Beata Topka (ULKS Talex Borzytuchom) .