piątek, 25 maja 2012

Drugi z rzędu remis Hetmana Baranowo

Lider w grupie 1 klasy B zespół Hetmana Baranowo tym razem podejmował na boisku w Zełwągach drużynę Orkana Sątopy Samulewo. Mecz zakończył się remisem 2:2. Był to drugi z rzędu remis podopiecznych Cezarego Samborskiego.

Już w piątej minucie nastąpiła konsternacja wśród kibiców i zawodników Hetmana, kiedy goście po strzale z pięciu metrów objęli prowadzenie. Jednak gospodarze zaledwie kilka minut później doprowadzają do wyrównania, po bramce Rafała Syczewa. Mimo dogodnych sytuacji, głównie ze strony Hetmana, wynik do końca pierwszej połowy się nie zmienił.
Druga połowa to zdecydowanie dominacja piłkarzy z Baranowa, goście ograniczyli się do obrony. Jednak ponownie zawodzi skuteczność. W 73 minucie po indywidualnej akcji Konrada Gorczycy Hetman obejmuje prowadzenie. Mimo, że Hetman kontroluje grę, i atakuje bramkę gości, to jednak Orkan strzela bramkę i doprowadza do wyrównania. Mimo usilnych starań, Hetmanowi nie udało się zdobyć już bramki na wagę zwycięstwa. W ostatniej minucie spotkania dochodzi do kontrowersyjnej sytuacji. Zdaniem piłkarzy Hetmana w polu karnym został sfaulowany ich zawodnik, jednak sędzia był innego zdania i nie podyktował rzutu karnego. Hetman Baranowo – Orkan Sątopy Samulewo 2:2.
- Jak to jest możliwe,że sędziuje nam ten sam sędzia co w Baniach Mazurskich, gdzie mecz remisujemy. Ponownie dopuszcza do ostrej gry i widzi spalone ze środka boiska, a nie widzi ewidentnego faulu w polu karnym. Sami jesteśmy sobie winni, bo nie wykorzystujemy stu procentowych sytuacji. Jednakże praca arbitra też miała wpływ na wynik końcowy – nie krył po meczu zdenerwowania Cezary Samborski, trener Hetmana Baranowo.
Mimo remisu, Hetman Baranowo utrzymał pozycję lidera z jednopunktową przewagę nad Ometem Srokowo, który także zremisował w ostatnim spotkaniu. Hetman ma jedno spotkanie mniej rozegrane od wicelidera. Na cztery kolejki przed końcem rozgrywek w walce o awans do klasy A liczą się nadal cztery zespoły.
Czołówka tabeli:
  1. Hetman Baranowo (20)               46       75-20
  2. Omet Srokowo (21)                     45       65-28
  3. Kowalak Kowale Oleckie (21)    42       67-29
  4. Mazur Wydminy (20)                    42       66-23
W najbliższą niedzielę przed piłkarzami z Baranowa poważny egzamin. W wyjazdowym pojedynku spotkają się z czwartym w tabeli Mazurem Wydminy. Tym bardziej, że najbliższy rywal bardzo dobrze radzi sobie na własnym terenie (przegrał tylko jedno spotkanie w tym sezonie). W rundzie jesiennej Hetman zremisował u siebie z Mazurem 1:1.