wtorek, 30 lipca 2013

ŻEGLARSTWO: Laura Banach wygrywa w swojej kategorii Puchar Mazur

Żeglarze z MKŻ Mikołajki wzięli udział w prestiżowych regatach o Puchar Mazur, które odbyły się w Giżycku.

Na jeziorze Niegocin rywalizowali zawodnicy w klasach Techno 293, Opitmist (gr. A i B) oraz Cadet. Najliczniejsza ekipa MKŻ Mikołajki wystartowała w klasie Cadet. Niestety, żadnej z załóg mikołajskiego klubu nie udało się stanąć na podium w tej klasie regatowej (na starcie zabrakło najlepszej obecnie załogi MKŻ Mickiewicz/Windorbski).
W klasie „Cadet” niewiele Mikołajczanom zabrakło, aby stanąć na podium. Załoga Paweł Jakubowski/Jakub Witkowski zajęła czwarte miejsce. Tuż za nimi, na piątym miejscu uplasowali się ich klubowi koledzy Adam Łachacz/Can Arslan. Pozostałe załogi MKŻ ukończyły regaty na następujących miejscach: 9. Mateusz Michalak/Aleksander Żyłka, 11. Hubert Banach/Patryk Zieliński, 12. Amelia Długozima/Jowita Ogonowska (trzecie miejsce w kategorii dziewcząt!). W regatach wzięło udział piętnaście załóg. Pod nieobecność załóg z kadry Polski, w Giżycku triumfowały załogi PMOS Pisz, które zajęły trzy pierwsze miejsca: 1. Tobiasz Wiśniewski/Zuzanna Zachłowska, 2. Maciej Lipiński/Jan Sobolewski, 3. Piotr Leymańczyk/Wiktoria Ryzińska.
Ze zwycięstwa w Giżycku mogła cieszyć się jedyna zawodniczka MKŻ Mikołajki, która startowała w klasie „Optimist” - Laura Banach. Wśród dziewcząt (kategoria do lat 9) w klasie „Optimist” grupa B Laura zajęła pierwsze miejsce (27. miejsce w klasyfikacji generalnej).
Tekst: Eligiusz Kamiński/Kamel Art Factory