czwartek, 14 maja 2015

LEKKOATLETYKA: Zawodnicy UKS Atos Woźnice nie zwalniają tempa

Po zakończeniu sezonu halowego, młodzi lekkoatleci UKS Atos Woźnice, regularnie startują w mityngach na otwartych stadionach. Doskonałą formę zaprezentowali m.in. podczas „długiego” weekendu majowego, kiedy uczestniczyli w dwóch mityngach lekkoatletycznych..

1 maja podopieczni Wojciecha Brodowskiego wzięli udział w XII Mityngu z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, który odbył się w Działdowie. Podczas tej imprezy zawodnicy UKS „Atos” kilkakrotnie stanęli na podium w swoich konkurencjach.
Po udanym sezonie halowym, pewne zwycięstwo w biegu na 100 metrów odniósł Przemysław Adamski, który na żużlowej bieżni osiągnął czas 11,53s i wyprzedził swojego kolegę klubowego – Mateusza Plonę – 12,41 s.
Przemek okazał się także najlepszy w skoku w dal, który wygrał z wynikiem 5,96m. Drugie miejsce, podobnie jak w biegu na 100 m, zajął Mateusz Plona – 5,84m.
Po raz kolejny niezawodna w swojej konkurencji okazała się Zofia Tercjak, która wygrała bieg na 1000 m kobiet (3:16,09). Druga na mecie była siostra Zosi Małgorzata (3:25,18). Na najwyższym podium stanęła także najmłodsza w ekipie UKS Atos Woźnice – Maja Murach, która wygrała „bieg ku słońcu” w kategorii dziewcząt.
Z kolei Julia Wawrzynowicz zajęła drugie miejsce w biegu na 600 m dziewcząt z wynikiem 2:08,31.
Gościem honorowym imprezy w Działdowie był nasz znakomity przed laty 400-metrowiec Tomasz Czubak (m.in. mistrz świata w sztafecie 4x400 m - Sewilla 1999 i vicemistrz świata – Ateny 1997 r.)
Dwa dni później z powodzeniem zawodnicy UKS Atos Woźnice wzięli udział w mityngu otwarcia sezonu lekkoatletycznego w Lidzbarku Warmińskim, w którym rywalizowali zawodnicy z Warmii i Mazur, Kujaw i Pomorza.
Podczas tego mityngu Przemysław Adamski ustanowił dwa nowe rekordy życiowe, w biegu na 100 i 200 metrów. Na „setkę” Przemek osiągnął wynik 10,88s (3. wynik mityngu). Dwukrotnie dłuższy dystans Adamski przebiegł w czasie 21,90 s (2. wynik mityngu).
Mateusz Plona w biegu na 100 metrów także ustanowił nowy rekord życiowy – 11,96s (6. wynik), a 200 m Mateusz przebiegł w czasie 24,49 s (13. wynik mityngu).
W Lidzbarku Warmińskim bardzo dobrze spisała się także Zofia Tercjak, która podczas zwycięskiego biegu na 800 metrów ustanowiła rekord życiowy wynikiem 2:20.83. Swoją „życiówkę” na tym dystansie ustanowiła także Małgorzata Tercjak, która przebiegła 800 m w czasie 2:31.63 (4. wynik).