sobota, 9 marca 2013

LEKKOATLETYKA: Wojtek z brązowym medalem MP Weteranów

Wojciech Brodowski, trener lekkoatletów w UKS Atos Woźnice, nie zawiesił kolców na kołku i od czasu do czasu bierze udział w imprezach lekkoatletycznych jako zawodnik. Po raz drugi postanowił wziąć udział w Halowych Mistrzostwach Polski Weteranów w lekkiej atletyce. Tym razem w Spale wywalczył brązowy medal w biegu na 60 metrów.

Była to już dwudziesta druga edycja mistrzostw, które odbywały się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. W tegorocznej wzięła udział rekordowa liczba uczestników – 251.
Wojciech Brodowski tym razem z mistrzostw wróci z jednym medalem w kolorze brązowym. Wywalczył go w biegu na 60 metrów w kategorii + 35 lat, uzyskując czas 7,50s. Wojtek w drugiej konkurencji, w której startował czyli w biegu na 200 metrów zajął piąte miejsce z czasem 24,47s.
Mimo skromniejszego dorobku medalowego od tego, który Wojtek wywalczył w mistrzostwach rok temu (trzy medale: złoty, srebrny i brązowy), to zadowolony jest przede wszystkim z uzyskanych czasów, które są lepsze od tych sprzed roku.
- Mistrzostwa w konkurencjach biegowych stały na dużo wyższym poziomie niż w roku ubiegłym – powiedział po starcie w Spale Wojciech Brodowski. - W roku ubiegłym moje wyniki były słabsze (7,57 na 60 i 24,77 na 200m), a miejsca dużo lepsze niż obecnie. Cieszy uzyskanie lepszych wyników oraz możliwość spotkania kolegów z byłego klubu AZS AWF Wrocław po 10 latach.
Tekst: Eligiusz Kamiński/Kamel Art Factory