poniedziałek, 4 marca 2013

LEKKOATLETYKA: Siostry Tercjak na medal!

Doskonały debiut startowy w tym roku zaliczyła dwójka zawodniczek UKS Atos Woźnice. Zofia Tercjak została mistrzynią województwa warmińsko-mazurskiego LZS w biegach przełajowych, a jej siostra Małgorzata zdobyła brązowy medal. To kolejny sukces obu sióstr na przełajowych trasach regionu.

Mistrzostwa odbyły się w Pasłęku, a uczestniczyli w nich uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponad gimnazjalnych. Zawodnicy rywalizowali na trasach przygotowanych w Parku Ekologicznym w Pasłęku. Mistrzostwa rozgrywane były w trudnych warunkach, ale przy pięknej, słonecznej pogodzie.
Zofia i Małgorzata Tercjak rywalizowały w kategorii wiekowej 1998 -1999 na dystansie 1500 metrów. Jako pierwsza linię mety minęła Zosia. Z kolei Gosia zajęła trzecie miejsce!
To kolejne sukcesy lekkoatletyczne sióstr, które na co dzień trenują w UKS Atos Woźnice pod okiem Wojciecha Brodowskiego. Zosia i Gosia nie tylko z powodzeniem uczestniczą w rywalizacji na bieżni lekkoatletycznej, ale także osiągają spore sukcesy na trasach biegów przełajowych.
Tekst: Eligiusz Kamiński/Kamel Art Factory