niedziela, 24 lutego 2013

PIŁKA NOŻNA: Seria czwartych miejsc przerwana

Drużyna Orlików UKS Hetmana Baranowo (rocznik 2002) wzięła udział w ostatnim w przerwie zimowej turnieju halowym piłki nożnej - Puchar Właściciela firmy ZBB  Leszka Wojtczuka w Węgorzewie. Po serii turniejów, w których Hetman zajmował czwarte miejsca, tym razem drużyna z Baranowa zajęła trzecie miejsce.
W turnieju w Węgorzewie wzięło udział dziewięć zespołów z całego województwa. Rywalami podopiecznych Cezarego Samborskiego w grupie eliminacyjnej były drużyny: UKS Koszałek Opałek I Węgorzewo , Vegoria Węgorzewo II i MKS Korsze. Hetman wygrał dwa spotkania z: UKS Koszałek Opałek I Węgorzewo 2:1 (bramki: Jakub Piórkowski, Jakub Perkowski) i Vegorią II Węgorzewo 2:0 (bramki: Jakub Perkowski, Bartosz Śniadach). W trzecim meczu piłkarze Hetmana pechowo zremisowali 1:1 (rywale wyrównali na 40 sekund przed końcem meczu) z MKS Korsze (bramka: Bartosz Śniadach).
W półfinale Hetman zmierzył się ze zwycięzcą drugiej grupy eliminacyjnej, drużyną Granicy Kętrzyn. Po bardzo wyrównanym meczu Hetman uległ Granicy 0:1.
- Przegrywamy mecz półfinałowy po bardzo dobrej grze. Granica oddała jeden strzał i zdobyła bramkę. W trakcie całego meczu mieliśmy dwie sytuacje, które powinniśmy wykorzystać – tak skomentował porażkę w półfinale Cezary Samborski, trener Hetmana.
W meczu o trzecie miejsce w turnieju, Hetman zmierzył się ponownie ze swoim rywalem grupowym MKS Korsze. Spotkanie to było istnym horrorem. Już w 2, minucie Korsze objęły prowadzenie, jednak dwie minuty później przepięknym strzałem z połowy boiska popisał się Kacper Skok i było 1:1. Gdy wydawało się, że mecz w regulaminowym czasie zakończy się remisem i o zwycięstwie zadecydują karne, nowy nabytek Hetmana Maciej Jarguz bezpośrednio z rzutu rożnego zdobywa bramkę na wagę trzeciego miejsca!
W meczu o I miejsce Polonia Lidzbark Warmiński pokonała Granicę Kętrzyn 1:0.
Tym samym w Węgorzewie młodzi piłkarze Hetmana przerwali serię czwartych miejsce, które zajmowali w ostatnich turniejach halowych.
Końcowa kolejność turnieju w Węgorzewie:
1. Polonia Lidzbark Warmiński, 2. Granica Kętrzyn, 3. UKS Hetman Baranowo, 4. MKS Korsze, 5. UKS Koszałek Opałek I Węgorzewo, 6. Mrągowia Mrągowo, 7. Vęgoria Węgorzewo I, 8. Vęgoria Węgorzewo II, 9. UKS Koszałek Opałek II Węgorzewo.
Najlepszym obrońca turnieju został wybrany Jakub Piórkowski, a najlepszym zawodnikiem UKS Hetman Baranowo – Kacper Skok.
Tekst: Eligiusz Kamiński/Kamel Art Factory