piątek, 8 lutego 2013

MIKOŁAJKI JARGUZ CUP: Historyczny punkt Luzaków

Pierwszy punkt w obecnym sezonie halowej ligi piłki nożnej „Mikołajki Jarguz Cup” zdobył outsider rozgrywek drużyna Luzaków, która zremisowała z przedostatnia w tabeli Unią Woźnice. W meczu drużyn walczących o „podium” Hotel Robert's Port pokonał Huragan Wojnowo. Z kolei jak dotychczas jedyni pogromcy lidera MKTZ drużyna Czempionów uległa Czarno-Czarnym Śmietki.

Już pierwsze piątkowe spotkanie przyniosło dość sensacyjne rozstrzygnięcie. Na „dzień dobry” XIV kolejki spotkań kibice obejrzeli spotkanie dwóch drużyn okupujących sam dół tabeli „MJC”. Luzacy do tej pory byli jedynym zespołem, któremu nie udało się zdobyć żadnego punktu.
Mecz rozpoczął się tak, jak przewidywała większość sympatyków ligi, czyli od prowadzenia Unii. Zaledwie po 8 minutach meczu piłkarze z Woźnic prowadzili 3:0. Jeszcze trzy minuty po przerwie było 4:1 dla unii. Jednak później do głosu doszli młodzi piłkarze Luzaków, którzy z każdą minutą niwelowali straty. Minute przed końcem spotkania Boharewicz zdobył wyrównującego dla Luzaków gola, który okazał się ostatnim w tym spotkaniu.
Luzaki – Unia Woźnice 4:4 (1:3). Bramki: Bronowicki, Mochalski, Rokojżo, Olbryś – Wujak, Mateusz Świderski, Pietras, Boharewicz.
W najciekawiej zapowiadającym się meczu spotkały się drużyny Hotelu Robert's Port i Huraganu Wojnowo. Obie drużyny wraz z Czempionami pozostają cały czas w walce o podium tegorocznej ligi, goniąc cały czas MKTZ oraz SPK. Tym razem spotkanie bardzo dobrze ułożyło się dla Hotelu, który w przeciągu całego spotkania był bardziej skuteczny. Bohaterem tego meczu był Michał Maciorowski, który po trzykrotnym pokonaniu bramkarza Huraganu sprawił, że w 25 minucie Hotel Robert's Port prowadził 3:0. Później Huragan zbliżył się na jedna bramkę do swoich rywali, jednak dwie minuty przed końcem Bubienko ustalił wynik meczu na korzyść Hotelu Robert's Port. Hotel Robert's Port – Huragan Wojnowo 4:2 (2:0). Bramki: Michał Maciorowski 3, Bubienko – Kuba Wachowski, Szczubełek.
Kolejną miła niespodziankę dla swoich fanów sprawiła drużyna Czarno-Czarnych Śmietki, która pokonała także walczących o pierwszą „trójkę” drużynę Czempionów 5:1. Losy meczu rozstrzygnęły się w I połowie, po której Cz-Cz prowadzili 3:0. Czarno-Czarni Śmietki – Czempiony 5:1 (3:0). Bramki: Reus 2, Skrzęta, Stępień, Gorczyca – Jabłoński.
Po komplecie punktów w ostatniej kolejce zainkasowali zarówno lider MKTZ, jak i wicelider SPK. MKTZ wygrał wysoko z przeżywającymi spory kryzys w rundzie rewanżowej Dolarami USA 1); (4:0). Bramki: Gawliński 4, Puszko 2, Chludziński, Chabowski, Sztachański, samobójcza – Szymański. Z kolei SPK musiało sporo się namęczyć w starciu z Last Teamem, aby zdobyć trzy punkty. SPK – Last Team 5:2 (1:1). Bramki: Kozłowski 2, Bohatyrewicz, Błaszczyk, Laskowski – Ladziński, Mariusz Izdebski.
Po czternastej serii spotkań nadal na prowadzeniu MKTZ, który o 3 punkty wyprzedza SPK. Na trzecim miejscu samodzielnie znajduje się Hotel Robert's Port, który traci do lidera osiem punktów.
10 Luzaki 14 1 0 1 13 33:124

W klasyfikacji najskuteczniejszych piłkarzy nadal na prowadzeniu zdecydowanie Maciej Gawliński (MKTZ), który ma na swoim koncie już 54 strzelone bramki.