środa, 3 lipca 2013

PIŁKA NOŻNA: Powtórka sprzed roku -SEMP I Warszawa zwycięzcą turnieju w Zełwągach

Tak jak przed rokiem, zwycięstwem drużyny SEMP I Warszawa zakończył się II Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej „Zełwągi Cup 2013”, który w miniony weekend odbywał się na boisku w Zełwągach.

W tegorocznej edycji wzięło udział aż szesnaście drużyn złożonych z zawodników rocznika 2002 i młodszych. W sobotę odbywały się spotkania grupowe (drużyny zostały rozlosowane po cztery do każdej z czterech grup).
Drużyny, które zajęły w swoich grupach pierwsze i drugie miejsca, w niedzielę rywalizowały w finale A o miejsca I-VIII, z kolei drużyny, które zajęły trzecie miejsca, grały w finale B o miejsca IX-XII, a te drużyny, które zajęły czwarte miejsca, zagrały w finale C (miejsca XIII-XVI).
W turnieju w Zełwągach wzięły udział dwie drużyny Hetmana Baranowo. Pierwsza drużyna w eliminacjach grupowych zajęła drugie miejsce, ustępując jedynie ekipie SEMP Warszawa II. Hetman pokonał Mrągowię Mrągowo 5:4 oraz Stomil I Olsztyn SP 3 4:3 i uległ wysoko SEMP-owi II Warszawa 0:7.
Złożona z młodszych zawodników druga drużyna Hetmana trafiła do bardzo silnej grupy i przegrała swoje wszystkie mecze, zajmując czwarte miejsce. Hetman II uległ SEMP-owi I Warszawa 0:13, Gedanii Gdańsk 1:11 oraz Stomilowi Olsztyn II SP 3 3:4.
W tej grupie wyraźnie dominowała drużyna SEMP I Warszawa, która zaaplikowała swoim rywalom aż 33 bramki, nie tracąc ani jednej!
Do finału A awansowały: SEMP II Warszawa, Hetman I Baranowo (IV m. w ub. roku), SEMP I Warszawa (I miejsce w ub. roku), Gedania Gdańsk (III m. w ub. roku) w i Naki Olsztyn (II miejsce w ub. Roku).
Drugiego dnia turnieju rozgrywane były trzy finały: Finał C o miejsca XIII-XVI, Finał B o miejsca IX-XII oraz Finał A o miejsca I-VIII. W Finale C i B drużyny grały w grupach, z kolei Finał A rozgrywany był systemem pucharowym.
Najlepsza „ósemka” rywalizowała systemem pucharowym. W rozstrzygającej części turnieju nadal niesamowitą skutecznością zadziwiali piłkarze SEMPA I Warszawa. W ćwierćfinale „z kwitkiem” odprawili Falę Warpuny 6:0. W półfinale zmierzyli się z ubiegłorocznym finalistą Naki Olsztyn. W regulaminowym czasie gry padł bezbramkowy remis, ale w karnych górą byli młodzi piłkarze z Warszawy. W finale ich rywalem była trzecia drużyna ubiegłorocznego turnieju Gedania 1922 Gdańsk. SEMP I wygrał finałowe starcie z Gedanią 2:0 i po raz drugi zwyciężył w turnieju w Zełwągach.
W meczu o 3-4 miejsce Naki Olsztyn pokonał Piast Białystok 1:0. Na ósmym miejscu turniej ukończyła pierwsza drużyna Hetmana Baranowo, a na szesnastym druga drużyna Hetmana.
Organizatorzy turnieju przyznali także następujące nagrody:
PUCHAR FAIR PLAY - PKS Reda Szczytno
NAJLEPSZY STRZELEC TURNIEJU – Bartek Szulc SEMP Warszawa I
NAJLEPSZY ZAWODNIK TURNIEJU – Wojtek Kokoszewski SEMP Warszawa I
NAJLEPSZY BRAMKARZ TURNIEJU – Jakub Piotrowski Gedania Gdańsk
Organizatorem turnieju w Zełwągach była Gmina Mikołajki oraz Hetman Baranowo.
- Poziom turnieju był zdecydowanie wyższy niż rok temu. Mecz były bardzo zacięte, ale w duchu fair play - podsumował Cezary Samborski, trener Hetmana Baranowo.

0 5 MIEJSCE AKADEMIA SPORTOWA POMORZE - FALA WARPUNY      1:1 K: 0:2
0 3 MIEJSCE PIAST BIAŁYSTOK - NAKI OLSZTYN                                   0:1
0 1 MIEJSCE SEMP WARSZAWA I - GEDANIA GDAŃSK                         2:0