czwartek, 4 lipca 2013

ŻEGLARSTWO: Puchar Króla Sielaw już za nami

Jedną z imprez sportowych, które odbywały się w ramach tegorocznych Dni Mikołajek, były regaty najmłodszych adeptów żeglarstwa – Puchar Króla Sielaw.

Młodzi zawodnicy rywalizowali w klasach „Optimist” oraz Cadet. Najwięcej uczestników zgromadziła rywalizacja najmłodszych w klasie „Optimist”.

W klasyfikacji generalnej klasy „Optimist” najlepszą okazała się zawodniczka MKŻ Mikołajki – Laura Banach, która wyprzedziła Igora Prusinowskiego (MKŻ) oraz Zofię Cieślińską (Baza Mrągowo). Laura okazała się zdecydowanie najlepsza, wygrywając wszystkie trzy wyścigi. W tej klasie rywalizowało 18 zawodniczek i zawodników z MKŻ Mikołajki i Bazy Mrągowo.
W klasie „Optimist”, kategoria do lat 9 wśród dziewcząt najlepsza była Laura Banach (MKŻ), a w kategorii do lat 11 – Zofia Cieślińska (Baza Mrągowo). Wśród chłopców, do lat 9 wygrał Piotr Madej (MKŻ), a do lat 11 – Igor Prusinowski (MKŻ).
W klasie „Cadet” wystąpiły jedynie cztery załogi MKŻ Mikołajki. Zwyciężyli załoga Mikołaj Mickiewicz – Aleksander Żyłka. Drugie miejsce zajęła załoga Paweł Jakubowski – Jakub Witkowski, trzecie – Adam Łachacz – Amelia Długozima, a czwarte – Mateusz Michalak – Jowita Ogonowska.