piątek, 20 grudnia 2013

LEKKOATLETYKA: Grad medali w Stradunach

Podczas kolejnej edycji Mazurskich Jesiennych Biegów Przełajowych w Stradunach doskonale zaprezentowali się młodzi lekkoatleci z gminy Mikołajki. Najwięcej medali zdobyli zawodnicy UKS Atos Woźnice.

Rekordowa liczba uczestników "Pobiegła po Zdrowie" na stadionie przy Zespole Szkół Samorządowych w Stradunach. Odbyły  się tam 14. Mazurskie Jesienne Biegi Przełajowe. Wzięli w nich udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Łącznie wystartowało ponad 1100 młodych biegaczy.
-To rekord - powiedział Tomasz Bartnik, przewodniczący Gminnego Zrzeszenia LZS w Ełku, współorganizator zawodów.
Trasa biegu zlokalizowana była na stadionie szkolnym. Uczniowie szkół podstawowych startowali na dystansie od 500 do 1000 metrów, gimnazjaliści i biegacze ze szkół średnich mieli do pokonania trasę od 1000 metrów do 2 kilometrów. Oprócz medali i nagród, na każdego z uczestników czekał posiłek regeneracyjny.
Rewelacyjny występ w tej imprezie zaprezentowali podopieczni Wojciecha Brodowskiego ze Szkoły Podstawowej z Woźnic, którzy wywalczyli aż 7 medali w kategoriach indywidualnych, a w klasyfikacji zespołowej wywalczyli I miejsce. Dodatkowo dwa medale wywalczyły siostry Tercjak z Gimnazjum w Baranowie, które na co dzień trenują w UKS ATOS Woźnice.
- Jestem bardzo zadowolony z postawy wszystkich moich uczniów na tej imprezie - mówi Wojciech Brodowski. - Bardzo miłym gestem ze strony organizatora było po biegu zaproszenie do rozmowy zwycięzcę poszczególnego biegu, a następnie  przedstawienie szkoły oraz nauczyciela, który go uczy bądź trenuje.