czwartek, 5 grudnia 2013

MJC: Tradycji stało się zadość, czwarta kolejka, czwarty lider

Tradycji stało się zadość, czwarta kolejka mikołajskiej halówki i... nowy, czwarty lider. Tym razem na pierwszy miejsce wskoczyła drużyna Hotelu Robert's Port, która w w hitowym spotkaniu pokonała dotychczasowego lidera – RKS CHUWDU.

Już pierwsza połowa meczu nr 1 czwartej kolejki spotkań „Mikołajki Jarguz Cup”, przyniosła spore emocje. I nie ma co się dziwić, ostatecznie kibice oglądali hit. Sporo okazji podbramkowych, ale dzięki doskonałej postawie obu bramkarzy, w tej części meczu zobaczyliśmy tylko dwie bramki. Najpierw na prowadzenie wychodzą piłkarze RKS po strzale Glinki, ale na odpowiedź rywali nie czekaliśmy długo. Gorczyca doprowadził do wyrównania. W drugiej odsłonie meczu jeszcze więcej emocji i zwrotów akcji. Posypały się także prezenty od sędziów czyli kartki. Tym razem na prowadzenie, dzięki bramce Krupińskiego, wychodzą piłkarze Hotelu Robert's Port, jednak szybko odpowiada RKS CHUWDU, dzięki trafieniu Pawłowskiego. Jednak szybka odpowiedź „Hotelarzy” i jest 3:2. W końcówce spotkania wynik meczu na korzyść Hotelu Robert's Port ustala Bubienko. RKS CHUWDU – Hotel Robert's Port 2:4 (Glinka, Pawłowski – Gorczyca, Krupiński, Niedźwiecki, Bubienko).
W kolejnym meczu nieoczekiwany opór Czempionom postawiła drużyna Dolary USA. Mimo wielu okazji podbramkowych z obu stron przez praktycznie cały mecz żadnej drużynie nie udało się strzelić bramki. Mecz rozstrzygnął się dopiero w samej końcówce meczu. Najpierw Krystian Lubelski, a chwilę później Rokojżo dali cenne trzy punkty dla Czempionów, którzy wygrali 2:0.
Trzecim meczem, który „cieszył” oczy kibiców, było spotkanie Huraganu Wojnowo z Czarno-Czarnymi Śmietki. Ci drudzy, po przemeblowaniu składu po poprzedniej edycji MJC, mogą włączyć się nawet do rywalizacji o podium.
Wzorem poprzednich pojedynków obu ekip, mecz toczony był od pierwszej minuty w bardzo szybkim tempie. Wynik meczu w 5 minucie otworzył Marcin Kręciewski i Huragan, ale minutę później Czarno-Czarni, po strzale Oleksieja, doprowadzili do wyrównania. Przed końcem I części spotkania, Głowiak dał prowadzenie Czarno-Czarnym. Jednak zaraz po przerwie ponownie Marcin Kręciewski doprowadził do wyrównania. Do końca meczu trwała wymiana ciosów. Czarno-Czarni zdążyli objąć jeszcze dwukrotnie prowadzenie w tym meczu, ale za każdym razem Huragan doprowadzał do remisu. Czarno-Czarni Śmietki – Huragan Wojnowo 4:4 (bramki: Stępień 2, Oleksiej, Głowiak - Marcin Kręciewski 2, Parzych, Kuba Wachowski).
Dość niespodziewanie, pierwsze zwycięstwo w lidze, odniósł dotychczasowy outsider – Piglety, który wygrał z OSP Mikołajki 6:3. Przez cały mecz Piglety starały się utrzymywać 2-3 bramkową przewagę i tak aż do końca meczu. Piglety – OSP Mikołąjki 6:3 (bramki: Zyśk 2, Adrian Jaworski 2, Protasiuk, Bielski – Suchan 2, Serowik).
Pewnie kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa obrońca tytułu mistrzowskiego – MKTZ, który jako jedyny w lidze nie stracił jeszcze punktu. Tym razem MKTZ wypunktował Special Team 10:2 (Gawliński 3, Walendziewicz 3, Chabowski, Śliwiński, Brodowski, samobójcza – Nietupski, samobójcza).
Nowym liderem została drużyna Hotel Robert's Port. W klasyfikacji najskuteczniejszych piłkarzy samodzielnym liderem został Damian Stępień (Czarno-Czarni Śmietki).
Kolejne mecze „Mikołajki Jarguz Cup” już w najbliższy piątek, od godziny 17.00.

Klasyfikacja najskuteczniejszych zawodników:

8 bramek - Damian Stępień (Czarno-Czarni Śmietki)
7 bramek - Mateusz Niedźwiecki (Hotel Robert's Port)
6 bramek - Paweł Krupiński (Hotel Robert's Port), Damian Walendziewicz (MKTZ)
5 bramek - Konrad Gorczyca (Hotel Robert's Port), Karol Krawcewicz, Bartosz Szymański (obaj Dolary USA)
4 bramki - Mateusz Błaszczyk (MKTZ), Marcin Kręciewski (Huragan Wojnowo), Mateusz Ladziński (Czempiony), Michał Nietupski (Special Team).