środa, 21 maja 2014

LEKKOATLETYKA: Bardzo dobry początek sezonu w wykonaniu Adamskiego

Bardzo dobrą formę na początku tegorocznego sezonu lekkoatletycznego prezentuje zawodnik UKS Atos Woźnice Przemysław Adamski. Podczas mityngu otwarcia sezonu na Warmii i Mazurach w Lidzbarku Warmińskim Przemek uzyskał najlepszy czas w biegu na 100 metrów i wygrał w skoku w dal.

W Lidzbarku Warmińskim oficjalnie rozpoczęto sezon lekkoatletyczny na Warmii i Mazurach, organizując Ogólnopolski Mityng klasy I z udziałem nie tylko zawodników z naszego regionu. Pojawili się także zawodnicy z Warszawy czy Sopotu.
Bardzo dobrze podczas tych zawodów zaprezentował się zawodnik UKS Atos Woźnice Przemysław Adamski. Przemek pobiegł najszybciej z całej stawki zawodników na dystansie 100 metrów, osiągając czas 11.49 s. Ponadto zwyciężył także w skoku w dal z wynikiem 6.60
m. W tej konkurencji startowali także jego dwaj młodsi koledzy klubowi. Bartosz Szczepanek zajął siódme miejsce - 4.12 m, a Dawid Neumann był 10. - 3.83 m.
Na podium podczas tych zawodów stanęła także Klaudia Walczak, która zajęła trzecie miejsce w pchnięciu kulą w kategorii Młodziczek (kula 3kg) - 8.54 m.
Z kolei w biegu na 600 metrów szósty czas zawodów osiągnęła Zofia Tercjak - 1:48.50, a jej siostra Małgorzata miała siódmy czas z wynikiem 1:49.67.

Tekst: Eligiusz Kamiński