środa, 21 maja 2014

PIŁKA RĘCZNA: UKS Zryw Kętrzyn wygrywa turniej. UKS Mikołajki I na drugim miejscu

W hali sportowej w Mikołajkach po raz pierwszy odbył się Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt „Handballiada 2014”, w którym wzięło udział pięć drużyn. Zwyciężyły zawodniczki UKS Zryw Kętrzyn. Gospodynie turnieju – UKS Mikołajki I zajęły drugie miejsce.

W organizowanym przez UKS Mikołajki turnieju wystąpiły drużyny: UKS Rozogi, UKS Diament Ostrołęka, UKS Zryw Kętrzyn oraz UKS Mikołajki I (uczennice klasy VI SP w Mikołajkach) i UKS Mikołajki II (uczennice klasy V SP w Mikołajkach).

Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”. Każde ze spotkań trwało 2x15 minut.

„Handballiada” zakończyła się pewnym zwycięstwem faworyzowanej drużyny UKS Zryw Kętrzyn, która wygrała wszystkie swoje mecze. Drugie miejsce wywalczyły młode szczypiornistki UKS Mikołajki I, które przegrały jedno spotkanie ze zwyciężczyniami turnieju w Mikołajkach. Bez punktu turniej zakończyła druga drużyna UKS Mikołajki, złożona z młodszych zawodniczek.

Nagrody indywidualne:

Najskuteczniejszą zawodniczką ofensywną została Weronika Radomska (UKS „Zryw” Kętrzyn)

Najskuteczniejszą zawodniczką defensywną została Barbara Kwiecień (UKS „Zryw” Kętrzyn)

Najskuteczniejszą bramkarką została Iga Ruszewska (UKS Mikołajki I)

Dodatkowo wyróżniono bramkarkę zespołu UKS „Zryw” Kętrzyn Monikę Romańczuk

Zwycięskie zespoły uhonorowano pucharami, medalami i nagrodami rzeczowymi, pozostałym drużynom wręczono pamiątkowe statuetki. Najskuteczniejszym zawodniczkom wręczono puchary.

- Uczniowski Klub Sportowy w Mikołajkach pragnie podziękować Burmistrzowi Miasta Mikołajki Panu Piotrowi Jakubowskiemu oraz Inspektor do spraw promocji, kultury i turystyki Pani Stelli Hałaburdzie za ogromy wkład w organizację Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt „HANDBALLIADA 2014”. Organizatorzy dziękują trenerom, zawodnikom oraz kibicom za wspaniałą atmosferę i handballowe emocje płynące prosto z boiska. Już teraz zapraszamy na HANDBALLIADĘ 2015! - powiedział Rafał Karczmarczyk, trener UKS Mikołajki.