środa, 3 czerwca 2015

LEKKOATLETYKA: Zawodnicy UKS Atos Woźnice coraz szybsi. Trener wciąż niczym ”przeciąg”

Doskonale podczas kolejnych dwóch imprez lekkoatletycznych spisali się zawodnicy UKS „Atos” Woźnice.

Młodzi lekkoatleci najpierw z powodzeniem wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach Województwa Podlaskiego Juniorów i Juniorów Młodszych w Łomży.

Kilka razy podopiecznym Wojciecha Brodowskiego udało się stanąć na podium. Przemysław Adamski wygrał bieg na 200 metrów z czasem 22.22s i zajął drugie miejsce na dystansie 100 metrów z czasem 11.03s.

Kolega klubowy Przemka Mateusz Plona na 200 metrów zanotował trzynasty czas – 11.96s. Z kolei w skoku w dal Mateusz zajął dwunaste miejsce z wynikiem 5.38 m.

W Łomży na podium stanęła także Zosia Tercjak, która zajęła drugie miejsce w biegu na 1500 m – 4:51.07. Z kolei jej siostra Małgorzata w biegu na 800 metrów uplasowała się na piątym miejscu.

Jak się okazało, udział w mistrzostwach w Łomży był doskonałym przetarciem przed kolejnym występem zawodników UKS Atos Woźnice, którym były Mistrzostwa Województwa W-MZ LZS w Lubawie.

Występ w Lubawie okazał się niezwykle udany. Zawodnicy UKS Atos Woźnice z mistrzostw wrócili z aż sześcioma złotymi medalami i jednym srebrnym. Na dodatek, wszyscy startujący zawodnicy po raz kolejny pobili swoje własne rekordy życiowe!

W mistrzostwach brali udział zawodnicy z 20 drużyn z całego województwa, blisko 500 młodych lekkoatletów.

Trzykrotnie na najwyższym stopniu podium stanął Przemysław Adamski, który wywalczył „złoto” w biegach na 100 m (10.80s) i 300 m (35,02s) w kategorii szkół średnich oraz w sztafecie 4x100m.

Dwa złote medale w Lubawie stały się udziałem nowego nabytku UKS Atos Woźnice – Bartosza Turka. Bartek zdobył mistrzostwo województwa w biegu na 100 metrów (12.97s) i w skoku w dal w kategorii szkół podstawowych.

Kolejne „złoto” dorzuciła niezawodna Zofia Tercjak, która okazała się najlepsza w biegu na 600 metrów w kategorii gimnazjów, czas – 1:39.75.

Niezwykle cenny złoty medal w Lubawie wywalczyła sztafeta 4x100 metrów mężczyzn, która wystartowała w składzie: Jacek Pruszkowski (rocznik 1995), Przemysław Adamski (1996), Mateusz Plona (1998) oraz... trener UKS Atos Woźnice – Wojciech Brodowski (rocznik 1976), który biegł na trzeciej zmianie.

- Nasza sztafeta wygrała z rewelacyjnym czasem – 42,95s – opowiada Wojciech Brodowski. - Rok temu ten wynik dawał czwarte miejsce w mistrzostwach Polski LZS. Cieszę się, że udało się zdobyć medal w sztafecie po 15 latach. W 2000 roku wywalczyłem srebrny medal z kolegami w barwach AZS AWF Wrocław podczas Mistrzostw Polski PZLA w Krakowie.

Jak zdradził nam Wojtek, teraz planują start sztafety podczas Mistrzostw Polski LZS w Słubicach.

Niewiele do podium zabrakło Natalii Kurpiewskiej, która zajęła czwarte miejsce w kategorii szkół
podstawowych w biegu na 100 metrów – czas 14,41s oraz Julii Wawrzynowicz, która w tej samej kategorii wiekowej zajęła czwarte miejsce w biegu na 600 metrów – 2:04,03s. Także czwarte miejsce wywalczyła Małgorzata Tercjak w kategorii szkół gimnazjalnych w biegu na 600 metrów z czasem 1:44,43s oraz Mateusz Plona w biegu na 100 metrów – 11,83s.