środa, 17 czerwca 2015

LEKKOATLETYKA: Złoto i srebro Przemysława Adamskiego na MP LZS

Kolejny sukces zawodnika UKS ATOS Woźnice Przemysława Adamskiego. Podczas Mistrzostw Polski LZS w lekkiej atletyce w Słubicach Przemek zdobył złoty medal w biegu na 200 metrów i srebrny na dystansie 100 m.
Mistrzostwa rozgrywano głównie w kategoriach juniorów i juniorów młodszych. Zawodnik UKS Atos Woźnice oba „krążki” zdobył w kategorii juniorów.
W biegu na 100 metrów Przemysław Adamski osiągnął wynik 11.02 s. i zajął drugie miejsce. Za to na dystansie 200 metrów już okazał się najszybszy, mijając w finale metę z  bardzo dobrym czasem 21,68 s.
To kolejny dorobek medalowy Przemka. Wcześniej sięgnął po mistrzostwo województwa LZS w biegach na 100m, 300m oraz w sztafecie 4x100m.
Pozostałym podopiecznym Wojciecha Brodowskiego nie udało się wywalczyć w Słubicach medalu.
Dobry start w kategorii juniorek młodszych zanotowały siostry Zofia i Małgorzata Tercjak w  biegu na 800 metrów w kategorii juniorów młodszych. Zosia zajęła 9. miejsce z czasem 2:23.05, a jej siostra Małgorzata zajęła 14. miejsce z czasem 2:29.67.
Piętnasty czas w kategorii juniorów młodszych w biegu na 100 metrów osiągnął Mateusz Plona – 11.80s. (nowy rekord życiowy).
- Impreza była bardzo mocno obsadzona i dzięki temu poziom sportowy był bardzo wysoki. - opowiada Wojciech Brodowski, trener UKS Atos Woźnice. - W mistrzostwach wystartowało ponad 850 zawodników z najsilniejszych klubów lekkoatletycznych z całej Polski. Jestem bardzo zadowolony z postawy swoich podopiecznych. Po raz kolejny potwierdziliśmy, że potrafimy rywalizować z najlepszymi i zajmować czołowe lokaty. Teraz czeka nas jeszcze szlifowanie formy i start na kolejnych imprezach. Najbliższą będa Mistrzostwa Polski juniorów w Białej Podlaskiej 28-30.06.2015r., gdzie Przemek będzie startował na 100 i 200m