reklama

czwartek, 2 marca 2017

BOJERY: Łukasz Zakrzewski brązowym medalistą mistrzostw Europy

Udanie tegoroczny sezon bojerowy zakończył zawodnik MKZ Mikołajki Łukasz Zakrzewski, który podczas mistrzostw Europy w klasie DN zdobył brązowy medal.

Na jeziorze Balaton na Węgrzech tytuł mistrzowski wywalczył Karol Jabłoński, a srebrny – Michał Burczyński.
W pierwszej dziesiątce znalazł się jeszcze jeden zawodnik mikołajskiego klubu – Robert Graczyk, który ukończył mistrzostwa na siódmym miejscu. Z kolei na jedenastym miejscu finiszował Tomasz Zakrzewski.
Organizatorzy musieli skrócić mistrzostwa do dwóch dni. Jezioro Balaton coraz bardziej stawało się niebezpieczne. Łącznie rozegrano w złotej flocie osiem wyścigów, które rozstrzygnęły o podziale medali.

- Warunki były dość specyficzne, lód wiosenny i miękki. Już po kilku wyścigach zaczęła układać się czołówka i wiadomo było, że o „złoto” walczyć będą Karol Jabłoński z Michałem Burczyńskim. Ja wiedzialem, że mój speed w tych regatach i warunkach lodowych może pozwoli na walkę o maximum brąz, ale chetnych do tego kruszcu bylo więcej. Udało się po
bardzo zaciętej walce, głównie z Dariuszem Kardasiem, Madarsem Alvikisem i Maciejem Żarnowskim. Wszyscy z moich konkurentów żeglowali w tym sezonie bardzo szybko. Pudło w tej sytuacji cieszy ale za rok celuję wyżej – podsumował swój występ w mistrzostwach Łukasz Zakrzewski.

W mistrzostwach wzięło udział 124 zawodników z kilkunastu krajów.
Wcześniej w Żninie o medale mistrzostw świata i Europy rywalizowali juniorzy oraz najmłodsi adepci bojerów w kategorii „Ice Optimist”. Niestety, zawodnicy MKŻ Mikołajki tym razem nie zdobyli medali.

Wyniki zawodników MKŻ:
Mistrzostwa świata:
kategoria juniorów:
5m -Mikołaj Mickiewicz, 9m – Filip Graczyk, 20m – Mateusz Michalak,
kategoria „Ice Optimist”:
20m Laura Banach (4m wśród dziewcząt), 28m -Jakub Śliwiński, 35m – Łukasz Śliwiński ,
Mistrzostwa Europy:
kategoria Junior:
10m – Mateusz Michalak, 15m – Mikołaj Mickiewicz, 22m- Filip Graczyk
kategoria IceOptimist (regaty po 2 wyścigach):
22m Jakub Śliwiński, 25m -Łukasz Śliwiński, 33m – Laura Banach

Tekst:Eligiusz Kamiński
Fot: Łukasz Zakrzewski, Robert Hajduk, MKŻ Mikołajki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz