reklama

piątek, 10 marca 2017

BOJERY: Zwycięstwo na koniec sezonu

Łukasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki) zwyciężył w ostatnich w tym sezonie regatach bojerowych, które zostały rozegrane w naszym kraju.

Na jeziorze Śniardwy tegoroczna zima pozwoliła rozegrać jeszcze jedne regaty bojerowe w naszym kraju – Puchar Polskiej Floty DN w kategorii seniorów.


W regatach wystartowało dwunastu zawodników, którzy ścigali się w trzech wyścigach. Wszystkie trzy wyścigi wygrał zawodnik MKZ Mikołajki Łukasz Zakrzewski, dzięki temu pewnie zajął pierwsze miejsce w tych regatach.


Drugie miejsce zajął Adam Baranowski (SFPDN), a trzecie – starszy brat Łukasza Tomasz. Tuż za podium regaty ukończył kolejny zawodnik mikołajskiego klubu – Robert Graczyk. Ostatni z zawodników MKŻ -Jerzy Henke zajął 10. miejsce.


- Rozegraliśmy trzy wyścigi, do momentu, aż lód nie zrobił się miękki i zrobiło się niebezpiecznie. Quad wpadł do wody i regaty zostały natychmiast przerwane – skomentował ostatnie regaty Łukasz Zakrzewski. - Sezon był dla mnie w tym roku intensywny i udany. Bojerowym kibicom i tym, którzy trzymali za mnie kciuki – dziękuję!


Przypomnijmy, że Łukasz Zakrzewski w tym roku zdobył brązowy medal mistrzostw Europy.

Tekst: Eligiusz Kamiński


Foto: Łukasz Zakrzewski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz