środa, 3 października 2012

PIŁKA NOŻNA: Hetman Baranowo wskoczył na fotel lidera

W niedzielę w Zełwągach doszło do spotkania na szczycie tabeli rozgrywek klasy B w grupie 5. Zajmujący drugie miejsce Hetman Baranowo podejmował lidera Żagiel Piecki. Mecz ten zakończył się zwycięstwem drużyny szkoleniowca Cezarego Samborskiego 2:0.

Obie ekipy przed meczem nie ukrywały, że liczyły w tym spotkaniu na zgarnięcie kompletu punktów. Dodatkowo smaczku całemu spotkaniu dodawało miano „derbów powiatu mrągowskiego”.
Od początku spotkania mecz toczył się w wyrównanym tempie. Już w 10 minucie spotkania Hetman objął prowadzenie. Błąd bramkarza wykorzystał najbardziej doświadczony i zarazem najskuteczniejszy w tym sezonie piłkarz Hetmana Dariusz Nadrowski. Była to już jego czwarta bramka w tym sezonie. Dziesięć minut później goście mogli doprowadzić do wyrównania, ale po rzucie wolnym wykonywanym przez piłkarza z Piecek z linii pola karnego piłka trafiła w słupek. Mija kolejne dziesięć minut spotkania i w polu karnym faulowany jest zawodnik gospodarzy Mendryk. Rzut karny na bramkę zamienia Paweł Maciorowski.
W drugiej części spotkania nadal mogliśmy obserwować zaciętą grę na boisku, jednak żadnej z drużyn już do końca spotkania nie udało się strzelić bramki. Od 78 minuty meczu Hetman grał w przewadze, po czerwonej kartce dla jednego z zawodników Żagla Piecki. Hetman Baranowo – Żagiel Piecki 2:0 (2:0).
- Zagraliśmy bardzo dobrze taktycznie, był to bardzo ważny i ciężki mecz – powiedział po spotkaniu na szczycie Cezary Samborski, trener Hetmana Baranowo. - Brakuje nam tylko kibiców, którzy by nas dopingowali, za to Żagiel Piecki ma chyba najlepszych kibiców w całym Powiecie.
Zwycięstwo nad Żaglem pozwoliło piłkarzom Hetmana Baranowo wskoczyć na pozycję lidera. Z kolei Żagiel spadł z „jedynki” aż na czwarte miejsce.
W najbliższą niedzielę o godzinie 14.00 w Zełwągach Hetman podejmować będzie drużynę Pisy II Barczewo. Obie drużyny jak na razie nie przegrały w tym sezonie swoich spotkań.