czwartek, 18 października 2012

PIŁKA NOŻNA: Przegrana Kłobuka, zwycięstwo Hetmana

Piłkarze Kłobuka Mikołajki (klasa okręgowa) i Hetmana Baranowo w miniony weekend rozegrali kolejne swoje mecze ligowe, tym razem na wyjeździe. Próbujący wydostać się z dołu tabeli piłkarze Kłobuka Mikołajki przegrali w Ełku z Mazurem 3:4, a Hetman wygrał ważny mecz z Wałpuszą 07 Jesionowiec 6:4.

Kłobuk Mikołajki po minimalnej porażce u siebie z Czarnymi Olecko w środę, próbował powalczyć o jakże potrzebne punkty do Ełku, gdzie ich rywalem była solidna drużyna Mazura.
Mecz rozpoczał się bardzo dobrze dla piłkarzy z Mikołajek. W 26 minucie spotkania sędzia dyktuje rzut karny dla Kłobuka, który na bramkę zamienia Maciorowski. Jednak piłkarze Kłobuka długo nie cieszyli się z prowadzenia. W 39 minucie spotkania po zamieszaniu w polu karnym piłkarzy z Mikołajek zawodnik gospodarzy doprowadza do wyrównania. Druga połowę meczu z kolei lepiej rozpoczęli piłkarze Mazura. W 52 minucie rzut karny tym razem dla gospodarzy i to oni wychodzą na prowadzenie. Kłobuk jednak się nie poddaje, czego efektem jest bramka wyrównująca w 68 minucie, a jej autorem jest Gawliński. W 74 minucie meczu ponownie gospodarze wychodzą na prowadzenie. W 86 minucie gospodarze wykonują rzut różny, po którym piłka trafia na główkę jednego z ich zawodników i piłka po raz czwarty ląduje w siatce Kłobuka. W doliczonym czasie gry Gawliński zmniejsza rozmiary porażki. Mazur Ełk – Kłobuk Mikołajki 4:3 (1:1).
Kłobuk Mikołajki utrzymał czternaste miejsce w tabeli z dorobkiem jedenastu punktów, chociaż punktami zrównała się z nim zajmująca przedostatnie miejsce drużyna Granicy Bezledy (wygrała ważny wyjazdowy mecz z Polonią Lidzbark Warmiński). W kolejnym przed piłkarzami z Mikołajek bardzo trudny rywal. W najbliższą sobotę o godzinie 14.00 w Mikołajkach Kłobuk zmierzy się z zajmującą trzecie miejsce Tęczą Biskupiec.
9-50

Hetman Baranowo po bolesnej porażce sprzed tygodnia u siebie z Pisą II Barczewo 1:4, po której stracił fotel lidera,zmierzył się na wyjeździe z kolejną drużyną z czołówki tabeli – Wałpuszą 07 Jesionowiec.
Mecz dla Hetmana rozpoczął się bardzo dobrze. Już w 3 minucie spotkania po główce Adama Azdebskiego Hetman objął prowadzenie. W dalszej części nadal Hetman atakował, ale nie mógł pokonać bramkarza rywali. W 24 minucie spotkania Karol Bognacki strzałem z 30 metrów pokonuje bramkarza Wałpuszy 07. W 38 minucie kontuzji doznaje jeden z najskuteczniejszych w tym sezonie piłkarzy Hetmana Dariusz Nadrowski, a dwie minuty później gospodarze strzelają bramkę kontaktową. W 42. minucie Izdebski wychodzi na pozycję „sam na sam” z bramkarzem gospodarzy, jednak nie udaje mu się pokonać goalkipera Wałpuszy. Po tej akcji zostaje uderzony przez bramkarza gospodarzy, który dostaje czerwoną kartkę.
Na początku drugiej części spotkania, mimo osłabienia, gospodarze częściej zaczęli atakować i w 60 minucie meczu doprowadzają do wyrównania. Jednak odpowiedź Hetmana była już po 5 minutach. Walendziewicz ponownie daje prowadzenie Hetmanowi. W 73 minucie ten sam zawodnik podwyższa na 4:2 dla Hetmana. Gospodarze nie poddają się i w 77 minucie z rzutu karnego strzelają kontaktową bramkę. Jednak to nie był jeszcze koniec bramkowych atrakcji w tym meczu. W 83 minucie Wojtek Dziewa dośrodkowuje w pole karne, a tam „szczupakiem” głową do bramki trafia ponownie Walendziewicz. Dwie minuty później szóstą bramkę dla Hetmana zdobywa Krzysztof Mendryk. W odpowiedzi w 89. minucie meczu gospodarze zdobywają czwartą bramkę, która ustala wynik tego meczu. Wałpusza 07 Jesionowiec – Hetman Baranowo 4:6 (1:2).
- Na mecz pojechaliśmy w trzynastu, ponieważ kilku zawodników nie mogło ze względu na pracę – powiedział po meczu Cezary Samborski, trener Hetmana. - W drugiej połowie mieliśmy jeszcze trzy sytuacje, po których powinniśmy zdobyć bramki. Zagraliśmy dobre spotkanie, jednak za dużo straciliśmy bramek.
Hetman utrzymał drugie miejsce w tabeli, tracąc do lidera Pisy II Barczewo jeden punkt. W najbliższą niedzielę Hetman podejmować będzie w Zełwągach Tempo Wpsowo. Początek spotkania o godzinie 14.00.