czwartek, 13 marca 2014

LEKKOATLETYKA: Srebro Zosi, brąz Małgosi w mistrzostwach województwa

Zawodniczki UKS Atos Woźnice Zofia i Małgorzata Tercjak po raz kolejny sięgnęły po medale mistrzostw województwa w biegach przełajowych. Tym razem Zosia wywalczyła srebrny medal, a Gosia brązowy.

Otwarte Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS w biegach przełajowych – XXXVIII Cross Henryka Szordykowskiego odbyły się w Narzymiu. W zawodach wzięło udział prawie 300 zawodników, którzy rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych i na różnych dystansach.
Zofia i Małgorzata Tercjak, podopieczne trenera Wojciecha Brodowskiego startowały na dystansie 1000 metrów w kategorii wiekowej 1999 – 2000. Zofia Tercjak w otwartym biegu rozgrywanym w ramach XXXVIII Crossu Henryka Szordykowskiego zajęła trzecie miejsce, a jej siostra Małgorzata minęła metę jako czwarta. Dzięki temu Zosia w klasyfikacji mistrzostw województwa wywalczyła srebrny medal, a Małgosia – brązowy medal.