wtorek, 23 kwietnia 2013

LEKKOATLETYKA: Zofia Tercjak mistrzynią województwa SZS w biegach przełajowych!

Siostry Tercjak
Uczennica gimnazjum w Zespole Szkół w Baranowie Zosia Tercjak wywalczyła złoty medal podczas mistrzostw naszego województwa Szkolnego Związku Sportowego w biegach przełajowych!

Impreza odbywała się w Galinach niedaleko Bartoszyc, a brało w nej udział prawie półtora tysiąca zawodników z całego województwa.
Rywalizacja odbywała się w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.
Zosia Tercjak okazała się najlepsza w biegu dziewcząt (rocznik 1999 i młodsze) na dystansie 1000 metrów. Niewiele do podium na tym samym dystansie zabrakło jej siostrze bliźniaczce Małgorzacie, która zajęła czwarte miejsce.
Zespół Szkół w Baranowie, dzięki wynikom uzyskanym przez siostry Tercjak w Galinach,  w klasyfikacji drużynowej dziewcząt w kategorii gimnazjów zajął trzecie miejsce.
To kolejne sukcesy młodych biegaczek, które na co dzień trenują pod okiem Wojtka Brodowskiego w UKS „Atos” Woźnice”.
Zosia w tym roku zdobyła już tytuł mistrzyni województwa warmińsko-mazurskiego LZS w biegach przełajowych, które odbyły się w Pasłęku. Wówczas biegła na dystansie 1500 metrów. Na tym samym dystansie jej siostra Małgorzata wywalczyła brązowy medal.
Niebawem Zosię i Gosię ujrzymy podczas VI Mistrzostw Mazur w biegach na mikołajskim „superoesie”, które odbędę się w najbliższą niedzielę.

Tekst: Eligiusz Kamiński/Kamel Art Factory