piątek, 19 kwietnia 2013

PIŁKA NOŻNA: Porażka Kłobuka w tegorocznym debiucie ligowym

Dopiero w minioną sobotę, po wydłużonej przerwie zimowej swój pierwszy ligowy mecz w tym roku rozegrali w klasie okręgowej piłkarze Kłobuka Mikołajki. Niestety, powitanie wiosny na ligowym boisku nie wypadło udanie. Kłobuk przegrał wyjazdową potyczkę z Warmią Olsztyn 0:4.

Meczem tym na ławce trenerskiej samodzielnie debiutował Bartosz Grabowski, a w drużynie zobaczyliśmy nowe twarze oraz zawodników, którzy wrócili do składu. Mecz rozgrywany był na sztucznej nawierzchni i przy sztucznym oświetleniu na boisku w Dajtkach obok Olsztyna.
Początek spotkania nie zapowiadał tak łatwego zwycięstwa piłkarzy z Olsztyna. Przez pierwsze dwadzieścia minut mecz był wyrównany, obie ekipy stworzyły sobie okazje do strzelenia pierwszej tej wiosny ligowej bramki. W 35 minucie z gola cieszyli się niestety piłkarze Warmii. Ich jednobramkowym prowadzeniem zakończyło się pierwsze 45 minut spotkania. W drugiej części do lepsi okazali się piłkarze z Olsztyna, którzy potwierdzili to zdobyciem trzech kolejnych bramek.
Porażka z Warmią i przełożone na późniejszy termin dwa wcześniejsze mecze Kłobuka sprawiły, że podopieczni Bartka Grabowskiego spadli o jedno „oczko” w tabeli na 14. miejsce.
W ramach trzech dotychczas zaplanowanych kolejek, rozegrano zaledwie siedem spotkań.
Oto wyniki:
XII kolejka (30.03):
Victoria Bartoszyce – Mazur Pisz 8:0
Orlęta Reszel – Kłobuk Mikołajki (mecz przełożony na 23.06)
XIII kolejka (06.04):
Czarni Olecko – Tęcza Biskupiec 5:1
Kłobuk Mikołajki – Wilczek Wilkowo (przełożony na 08.05)
XIX kolejka (13-14.04)
MKS Jeziorany – Polonia Lidzbark Warmiński 3:2
Warmia Olsztyn – Kłobuk Mikołajki 4:0
Orlęta Reszel – Łyna Sępopol 1:2
Victoria Bartoszyce – Granica Bezledy 0:0
Leśnik Nowe Ramuki – Zryw Jedwabno 2:0
Pozostałe mecze przełożone na 29.05.2013 r.
16 Zryw Jedwabno (17) 0 11-67
Już w sobotę (20.04) piłkarze Kłobuka Mikołajki na własnym stadionie (godz. 15.00) czeka arcyważny mecz z sąsiadem z tabeli MKS Jeziorany.

Także w sobotę o godzinie 11.00 rundę wiosenną rozpoczną juniorzy młodsi Kłobuka Mikołajki, którzy na stadionie w Mikołajkach zmierzą się z Vęgorią Węgorzewo.
Tekst: Eligiusz Kamiński/Kamel Art Factory