czwartek, 25 kwietnia 2013

PIŁKA NOŻNA: Hetman rozpoczął wiosnę od zwycięstwa

Rozgrywki rundy wiosennej w klasie B rozpoczęli w niedzielę seniorzy Hetmana Baranowo. Podopieczni Cezarego Samborskiego w pierwszym swoim wiosennym meczu odnieśli wyjazdowe zwycięstwo z KP Purdą 2:0.

Pierwszy wiosenny rywal piłkarzy Hetmana, dla których celem numer 1 w tym sezonie jest awans do klasy A, to drużyna z dolnej części tabeli. To sprawiało, że nie trudno było wskazać faworyta tego meczu.
Hetman od początku meczu ruszył do ataków, co przyniosło efekt już w 6 minucie spotkania. Pierwszą w tym roku w rozgrywkach ligowych bramkę dla Hetmana zdobył Hubert Kalemba. W dalszej części meczu stroną przeważającą był Hetman, jednak brakowało szczęścia w sytuacjach podbramkowych.
W drugiej części spotkania do głosu doszli gospodarze, którzy dążyli do zmiany niekorzystnego wyniku. Dopiero w ostatnim kwadransie meczu Hetman ponownie przycisnął, jednak bez efektu bramkowego. Dopiero na dwie minuty przed końcem spotkania ponownie Hubert Kalemba pokonał bramkarza KP Purda i Hetman Baranowo wygrywa 2:0.
Mimo zwycięstwa, trener piłkarzy z Baranowa nie był zadowolony z gry swoich zawodników.
- Zwycięstwo cieszy, ale nasza gra była tragiczna. Do czasu następnego meczu mamy czas na wyciągnięcie wniosków i poprawę gry – powiedział po meczu Cezary Samborski.
Hetman Baranowo po tej kolejce spotkań nadal zajmuje drugie miejsce w tabeli z jednopunktową stratą do mistrza jesieni Pisy II Barczewo.
Kolejnym rywalem piłkarzy z Baranowa będzie drużyna LZS Perkun Orżyny. Mecz odbędzie się na boisku w Zełwągach 28 kwietnia o godzinie 14.00
Komplet wyników X kolejki klasy B grupa 1:
KP Purda – Hetman Baranowo 0:2
Żagiel Piecki – GKS Dźwierzuty 1:1
Perkun Orżyny – GKS Szczytno 1:3
Kormoran Lutry – Pisa II Barczewo 0:3 vo (drużyna Kormorana wycofała się z rozgrywek)
Tempo Wipsowo – Wałpusza 07 Jesionowiec – mecz odwołany (zły stan boiska)