środa, 26 czerwca 2013

ŻEGLARSTWO: Mickiewicz i Windorbski w kadrze narodowej na MŚ!

W miniony weekend w Olsztynie odbyły się kolejne regaty żeglarskie – Puchar Lata 2013. Wzięli w nich udział także pływający na „Cadetach” zawodnicy MKŻ Mikołajki.

Regaty w Olsztynie były jednocześnie trzecią eliminacją do ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a także mistrzostwami Polskiego Stowarzyszenia Klasy Cadet. Do rywalizacji przystąpiły łącznie aż 63 załogi.
Organizatorom udało się przeprowadzić jedynie trzy wyścigi. Zwycięzcą regat została załoga z Białorusi Nasstasia Kriutsova – Veranika Melnichonak. Dwa pozostałe miejsca podium zajęły załogi UKŻ Grot OSIR Suwałki: 2. Bartłomiej Waszkiewicz – Krystian Domoradzki, 3. Maciej Chmielewski – Eryk Martynko.
Windorbski i Mickiewicz
Na 10. miejscu regaty ukończyła pierwsza załoga MKŻ Mikołajki Mikołaj Mickiewicz – Franciszek Windorbski. Z kolei na dwunastym miejscu uplasowali się Mateusz Olbryś – Aleksander Żyłka.
Tytuł wicemistrzowski PSKC w kategorii młodzików (do lat 14) wywalczyła załoga MKŻ: Adam Łachacz – Can Arslan, która w klasyfikacji generalnej zajęła 17. miejsce.
Pozostałe załogi MKŻ Mikołajki zajęły miejsca: 34. Mateusz Michalak – Jowita Ogonowska, 36. Paweł Jakubowski – Jakub Witkowski, 38. Amelia Długozima – Natalia Zimecka.
Po tych regatach został ogłoszony skład kadry narodowej na tegoroczne Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Belgii. Wśród kadrowiczów znalazła się także jedna załoga MKŻ Mikołajki: Mikołaj Mickiewicz – Franciszek Windorbski. Skład kadry
Arslan i Łachacz
uzupełniają: Bartłomiej Waszkiewicz - Krystian Domoradzki, Piotr Szlachcic – Paweł Romanowicz, Maciej Chmielewski - Eryk Martynko, Anna Oczkowska – Patrycja Gałązka, Paweł Nowicki – Tytus Czajkowski, Katarzyna Kopyra – Anna Targos. Trenerem kadry jest Maciej Anuszkiewicz.
Tekst: Eligiusz Kamiński