poniedziałek, 17 czerwca 2013

ŻEGLARSTWO: Świetne starty żeglarzy MKŻ Mikołajki w Suwałkach i Piszu

Młodzi żeglarze MKŻ Mikołajki mają za sobą kolejne starty w tegorocznych regatach, co warto zaznaczyć, udane. Tym razem rywalizowali w Pucharze Prezydenta miasta Suwałki oraz w Pucharze Starosty Piskiego.

Regaty o Puchar Prezydenta Suwałk były zarazem drugą eliminacją do ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w klasie „Cadet” i Optimist grupa B.
W klasie „Cadet” wystartowało 46 załóg z całej Polski, a także załoga z Białorusi. Niewiele zabrakło do podium aktualnie najlepszej załodze MKŻ Mikołaj Mickiewicz – Franciszek Windorbski, którzy regaty ukończyli na piątym miejscu. Do podium zabrakło im zaledwie dwóch punktów.
Wygrała załoga gospodarzy Maciej Chmielewski – Eryk Martynko (UKŻ Grot OSIR Suwałki), która wyprzedziła swoich klubowych kolegów Bartłomieja Waszkiewicza i Krystina Domoradzkiego. Trzecie miejsce przypadło Tobiaszowi Wiśniewskiemu i Zuzannie Zachłowskiej z PMOS Pisz.
Na ósmym miejscu uplasowała się inna załoga MKŻ: Mateusz Olbryś – Aleksander Żyłka.
Pozostałe załogi z mikołajskiego klubu finiszowały poza pierwszą dziesiątką: 27. Paweł Jakubowski – Jakub Witkowski (siódme miejsce w kategorii juniorów).
Z kolei w klasie „Optimist” grupa B wystartowała Mikołajczanka Laura Banach, którą okazała się najlepsza w grupie dziewcząt do lat 9 (w klasyfikacji generalnej była 16).
Zwycięstwem załogi MKŻ Mikołaj Mickiewicz – Franciszek Windorbski zakończyły się z kolei regaty O Puchar Starosty Piskiego. Na trzecim miejscu regaty ukończyła inna załoga z Mikołajek Mateusz Olbryś – Aleksander Żyłka. Drugi stopień podium przypadł załodze gospodarzy Tobiaszowi Wiśniewskiemu i Zuzannie Zachłowskiej.
W kategorii Młodzików najlepsze okazały się dwie załogi z MKŻ: 1 miejsce Paweł Jakubowski – Jakub Witkowski (szóste miejsce w klasyfikacji generalnej), 2 miejsce – Adam Łachacz – Can Arslan (siódme miejsce w „generalce”).
Miejsca pozostałych załóg z Mikołajek: 11. Hubert Banach – Patryk Zieliński (4m. W kategorii Młodzików), 12. Mateusz Michalak – Jowita Ogonowska (5 m. w kategorii Młodzików), 13. Amelia Długozima – Natalia Zimecka (2 m. w kategorii dziewcząt).
Teraz przed „cadeciarzami” z MKŻ Mikołajkach start w prestiżowych regatach w Puchar Lata w Olsztynie w najbliższy weekend.