środa, 18 września 2013

LEKKOATLETYKA: Niezawodne siostry Tercjak

Zosia Tercjak w czerwonym stroju
Kolejny doskonały występ na arenie lekkoatletycznej zaprezentowały siostry Zofia i Małgorzata Tercjak. Zawodniczki UKS Atos Woźnice, trenujące pod okiem Wojciecha Brodowskiego, tym razem z medalami wróciły z Mistrzostw Województwa w lekkiej atletyce rocznika 1999 i 2000.

Mistrzostwa odbyły się na stadionie w Kortowie. Zosia Tercjak w swojej koronnej konkurencji, biegu na 600 metrów, wywalczyła srebrny medal z wynikiem 1:45.96. Zosia przegrała jedynie z zawodniczką Truso Elbląg Aleksandrą Krupą, która uzyskała czas 1:43.61.
Z kolei siostra Zosi Gosia wywalczyła srebrny medal w biegu na dystansie 1000 metrów z czasem 3:21.57. Złoty medal zdobyła zawodniczka KS AZS UWM Olsztyn Jagoda Kamińska (czas 3:09.01), a srebrny Kamila Pawłowska z Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie (3:13.52).
Małgosia Tercjak w czerwonym stroju
Tuż obok podium w Mistrzostwach znalazła się trzecia zawodniczka UKS Atos Woźnice Klaudia Walczak, która zajęła czwarte miejsce w pchnięciu kulą. Klaudia pchnęła 3-kilogramową kulę na odległość 8,52 m. W tej konkurencji złoty medal zdobyła Weronika Mieczkowska (LKS Lubawa) z wynikiem 9,50 m.
Tekst: Eligiusz Kamiński/Kamel Art Factory