wtorek, 24 września 2013

PIŁKA NOŻNA: Remis, który nie cieszy

Piłkarze Kłobuka Mikołajki na własnym stadionie zremisowali z Wilczkiem Wilkowo 2:2. Zdobyty jeden punkt nie pozwolił drużynie Kłobuka na opuszczenie ostatniego miejsca w tabeli.

Zarówno piłkarze, jak i kibice liczyli, że drużyna Kłobuka Mikołajki na własnym stadionie powalczy o trzy punkty. Niestety w siódmym z rzędu spotkaniu podopieczni Czarka Samborskiego nie zdołali wywalczyć kompletu punktów, chociaż byli drużyną zdecydowanie lepszą na boisku.
- Zawiodła ponownie niestety skuteczność – przyznał po meczu trener Kłobuka.
Zgodnie z założeniami przedmeczowymi, piłkarze Kłobuka od pierwszej minuty ruszyli do ataku. W 11 minucie meczu przyniosło to efekt w postaci bramki, którą zdobył Wojciech Dziewa. Kolejne minuty meczu przyniosły jeszcze kilka okazji do zdobycia bramki, jednak zabrakło szczęścia. W 36 minucie spotkania, przy biernej postawie obrony Kłobuka goście doprowadzili do wyrównania.
Początek drugiej części meczu, to przewaga drużyny Wilczka, którzy w 68 minucie meczu objęli prowadzenie 2:1. Usilne próby doprowadzenia do zmiany niekorzystnego wyniku przez piłkarzy Kłobuka przyniosły efekt w 83 minucie, kiedy najskuteczniejszy piłkarz drużyny z Mikołajek Maciej Gawliński doprowadził do wyrównania. Niestety, więcej bramek w meczu już kibice zgromadzeni na Arenie Mikołajki nie zobaczyli. Kłobuk Mikołajki – Wilczek Wilkowo 2:2.
Kiepskim bohaterem tego meczu był sędzia główny, który nie dość, że popełnił kilka błędów, to pozwalał na zbyt ostrą grę. Pretensje do niego mieli po meczu zawodnicy obu drużyn.
- Dzisiejszy mecz był bardzo ważny, mamy mało zdobytych punktów, dlatego przed meczem była pełna mobilizacja. Założenie było jedno zwycięstwo, niestety ponownie zawiodła skuteczność. Byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym. Należy też wspomnieć o tragicznej pracy sędziego – podsumował niedzielny mecz Cezary Samborski, trener Kłobuka Mikołajki.
Remis nie poprawił sytuacji Kłobuka w tabeli. Nadal piłkarze z Mikołajek zajmują ostatnie szesnaste miejsce. W najbliższą sobotę Kłobuk Mikołajki zagra w Olecku z tamtejszą drużyną Czarnych.