wtorek, 17 września 2013

PIŁKA NOŻNA: Kłobuk Mikołajki z czerwoną latarnią

Piłkarze Kłobuka Mikołajki ponieśli trzecią z rzędu porażkę w rozgrywkach V ligi. Tym samym utrzymali ostatnie miejsce w tabeli.

Sobotnie spotkanie w Bezledach z zajmującą przedostatnie miejsce w tabeli tamtejszą Granicą, był meczem z tych za "sześć punktów". Niestety, wyjazd pod rosyjską granicę zakończył się porażką podopiecznych Cezarego Samborskiego 2:4.
W okrojonym składzie, bez kilku podstawowych zawodników, mecz dla piłkarzy z Mikołajek przez większą część spotkania układał się bardzo dobrze. W 27 minucie spotkania podanie Oskara Ogonowskiego do Macieja Gawlińskiego i jeden z najskuteczniejszych zawodników V ligi grupa A daje prowadzenie dla Kłobuka. Gospodarze cały czas dążyli do zmiany niekorzystnego wyniku, jednak Kłobuk dobrze się bronił.
W drugiej połowie w 50 minucie Maciek Gawliński ogrywa dwóch obrońców, zagrywa do Adama Izdebskiego i Kłobuk prowadzi już 2:0. Po tej bramce piłkarze z Mikołajek skupili się na obronie korzystnego wyniku. W 54 minucie meczu gospodarze strzelają kontaktową bramkę. bramkę na 2 do 1. Niestety, ostatnie 5 minut meczu, to dramat w wykonaniu piłkarzy Kłobuka. Gospodarze w ciągu pięciu ostatnich minut strzelają trzy bramki (85, 88 i 90 minuta) i przesądzają losy meczu na swoją korzyść. Gospodarze kończyli mecz w 9, a Kłobuk w 10.
- Prawda jest taka, że co mecz grają inni zawodnicy i brakuje nam sił w końcówkach. Nie możemy zrobić zmian bo nie ma nikogo na ławce rezerwowych. Pora wyciągną wnioski, zacząć trenować i jeździć na mecze - nie krył zdenerwowania po meczu Cezary Samborski, trener Kłobuka. - Zawodnicy, którzy zagrali w tym meczu dali z siebie wszystko, walczyli do końca, jednakże zabrakło nam sił i już tradycyjnie przegrywamy mecz w końcówce. Brak zawodników na ławce rezerwowych - uniemożliwia zrobienia zmian, gdzie gospodarze dokonali 4 zmian.
Jak dodał trener Kłobuka, na mecz z Granicą pojechało tylko 12 zawodników, gdzie zgłoszonych jest ponad 20 zawodników.
W dniu dzisiejszym o godzinie 18.30 odbędzie się zebranie zarządu klubu z piłkarzami, podczas którego ma dojść do poważnych rozmów z zawodnikami.
Nie może tak być, że wiecznie nie możemy zagrać w optymalnym ustawieniu. Ci którzy nie chcą grać, niestety pożegnają się z zespołem -dodaje Cezary Samborski.
W najbliższą niedzielę Kłobuk Mikołajki przed własną publicznością zmierzy się z Wilczkiem Wilkowo. Początek spotkania o godzinie 16.00.