niedziela, 17 listopada 2013

MIKOŁAJKI JARGUZ CUP: Druga kolejka, zmiana lidera

Druga kolejka spotkań i mamy drugiego lidera. Po dwóch seriach meczów bez straty punktu prowadzi drużyna Czarno-Czarnych Śmietki. W swoim pierwszym meczu w tym sezonie wygrali także obrońcy tytułu – MKTZ.

Piłkarze Dolarów USA tylko przez tydzień cieszyli się z prowadzenia w lidze. W drugiej kolejce spotkali się z silną ekipą RKS CHUWU. W pierwszej połowie kibice zobaczyli jedynie dwie bramki. Najpierw prowadzenie „Dolarowcom” dał Szymański, ale do wyrównania doprowadził Reszka. Zdecydowanie więcej emocji i bramek obejrzeliśmy w drugiej części meczu. Zaraz po przerwie ponownie na prowadzenie wyszli Dolary USA po bramce Krawcewicza. Jednak na odpowiedź rywali nie czekaliśmy długo i Pawłowski doprowadził do remisu 2:2. Mecz rozstrzygnął się w ostatnich pięciu minutach. RKS CHUWDU po trafieniach Pawłowskiego i Żelichowskiego prowadził 4:2. W odpowiedzi rywale zdołali trafić tylko raz za sprawą Rakusa. Dolary USA – RKS CHUWDU 3:4 (Szymański, Krawcewicz, Rakus – Pawłowski 2, Reszka, Żelichowski).
Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali formy obrońcy tytułu mistrzowskiego – MKTZ (w I kolejce pauzował). Na „dzień dobry” przystępujący do tegorocznej ligi bez kilku czołowych zawodników MKTZ z mierzył się ze sprawcą sensacji sprzed tygodnia – OSP Mikołajki (wygrali 3:2 z Hotelem Robert's Port). Mimo zmian w składzie, MKTZ pokazał klasę i wygrał z OSP Mikołajki 6:0 (Błaszczyk 3, Walendziewicz 2, Brodowski).
Drugie zwycięstwo z rzędu wywalczyli piłkarze Czarno-Czarnych Śmietki, którzy pewnie wygrali z innymi debiutantami ligowymi Pigletami 5:0 (Stępień 3, Ochal, Oleksiej). Dzięki tej wygranej 'Czarno-Czarni” objęli przodownictwo w lidze.
Po nieoczekiwanej porażce s OSP Mikołajki w I kolejce, przed kolejnym meczem, w drużynie Hotelu Robert's Port dało się wyczuć wielką mobilizację. Rywalem „Hotelarzy” była drużyna Special Team, która sezon rozpoczęła także od porażki. Tym razem Hotel Robert's Port od pierwszej minuty narzucił swój styl gry i konsekwentnie „punktował” rywala. Do przerwy prowadził już 4:0 i do końca meczu kontrolował grę. Hotel Robert's Port – Special Team 7:2 (Niedźwiecki 3, Maciorowski, Gorczyca, Wierciszewski, Jarguz – Żmuda, Nietupski).
Niezwykle ciekawy mecz zaprezentowały drużyny Czempionów i Huraganu Wojnowo, które na pewno walczyć będą o czołowe lokaty w tegorocznej lidze. Przez długi czas, mimo wielu okazji z obu stron, nie udało się żadnej drużynie trafić do siatki. Dopiero w 12 minucie po samobójczym trafieniu jednego z zawodników Czempionów, Huragan Wojnowo objął prowadzenie. Minutę przed przerwą Kuba Wachowski podwyższył na 2:0. Zaraz po przerwie kontaktową bramkę zdobyli Czempiony za sprawą Jabłońskiego. Kolejne dwa trafienia Czempionów, pozwoliły im sięgnąć po 3 punkty w tym meczu. Czempiony – Huragan Wojnowo 3:2 (Jabłoński, Ladziński, Sparzak – samobójcza, Kuba Wachowski).

Klasyfikacja najskuteczniejszych zawodników:
5 bramek – Damian Stępień (Czarno-Czarni Śmietki), Bartosz Szymański (Dolary USA)
4 bramki – Karol Krawcewicz (Dolary USA), Mateusz Ladziński (Czempiony), Mateusz Niedźwiecki (Hotel Robert's Port),
3 bramki - Mateusz Błaszczyk (MKTZ)
2 bramki – Walendziewicz (MKTZ), Nietupski (Special Team), Ochal, Oleksiej (obaj Czarno-Czarni Śmietki), Pawłowski (RKS CHUWDU), Rakus (Dolary USA).
Trzecia kolejka spotkań już w najbliższy piątek od godziny 17.00.