sobota, 23 listopada 2013

MIKOŁAJKI JARGUZ CUP: Trzecia kolejka, trzeci lider

Oj, działo się, działo, podczas trzeciej odsłony „Mikołajki Jarguz Cup”. W meczu na szczycie, dotychczasowy lider Czarno-Czarni Śmietki przegrali z wiceliderem RKS CHUWDU 1:2 i stracili przodownictwo na rzecz... swoich pogromców.

Trzecią kolejkę spotkań rozpoczął mecz pomiędzy Huraganem Wojnowo i niedawnym liderem, czyli drużyną Dolary USA.
Nim kibice wygodnie zasiedli na trybunach, a było już praktycznie po meczu. Po zaledwie 3 minutach meczu Huragan prowadził zaskakująco wysoko 4:0! Do przerwy było 6:0 i praktycznie w tym meczu emocje się zakończyły. W drugiej części meczu Huragan kontrolował grę, a „Dolarowcy” próbowali zniwelować rozmiary porażki. Huragan Wojnowo – Dolary USA 8:2 (bramki: Ksepka 3, Kuba Wachowski 2, Marcin Kręciewski 2, Paweł Kręciewski – Krawcewicz, samobójcza).
Jednym z dwóch meczów najciekawszych w tej kolejce, było spotkanie lidera – Czarno-Czarnych Śmietki z wiceliderem – RKS CHUWDU. Jako pierwsi ze zdobytej bramki cieszyli się piłkarze Czarno-Czarnych, której autorem był jeden z najskuteczniejszych piłkarzy ligi Damian Stępięń. Kolejne minuty meczu, to „cios za cios”. W 10 minucie meczu „cios” zadali piłkarze RKS CHUWDU za sprawą Skrzety. Remisem zakończyła się I połowa spotkania. W drugiej części meczu nadal obserwowaliśmy obustronną wymianę ciosów, jednak doskonale bronili bramkarze obu ekip. Decydujące o losach spotkania trafienie zadali piłkarze RKS CHUWDU w 17 minucie meczu ponownie za sprawą Skrzęty. Czarno-Czarni Śmietki – RKS CHUWDU 1:2 (Stępień – Skrzęta 2).
Drugim spotkaniem, które wzbudzało spore emocje w tej kolejce, był mecz pomiędzy obrońcami tytułu MKTZ, a trzecią drużyną ubiegłego sezonu – Czempionami.
Czempiony, to jedyna drużyna, która potrafiła „usidlić” dominująca w ostatnich latach ekipę MKTZ. Początek meczu, czyli tradycja, już kilkanaście sekund po rozpoczęciu meczu, Krystian Lubelski dalekim strzałem pokonuje bramkarza MKTZ i jest 1:0. Jeszcze w I połowie meczu MKTZ odpowiedział dwoma trafieniami Walendziewicza i Błaszczyka. Początek drugiej połowy meczu, to „powtórka z rozrywki”. Znowu Krystian Lubelski z daleka pokonuje bramkarza MKTZ i jest 2:2. Dwie minuty później Czempiony wychodzą na prowadzenie, dzięki trafieniu Gałązki. Jednak decydujące trafienia „zadali” obrońcy tytułu. Najpierw bramkarza Czempionów pokonał Marcinkiewicz, a później... zawodnik Czempionów niefortunnie trafił do własnej bramki.
MKTZ – Czempiony 4:3 (Walendziewicz, Błaszczyk, Marcinkiewicz, samobójcza – Krystian Lubelski 2, Gałązka).
Sporo się działo, ale niestety kibice nie mieli okazji oglądać zbyt wielu bramek w meczu OSP Mikołajki – Special Team. Jedyne trafienie, jak się później okazało, było autorstwa Nietupskiego i Special Team wygrał ze „Strażakami” 1:0.
W ostatnim meczu III kolejki spotkań Hotel Robert's Port zdeklasował drużynę Pigletów 14:0 (Krupiński 4, Gorczyca 3, Jarguz 2, Bubienko 2, Niedźwiecki 2, Maciorowski).
Nowym liderem została drużyna RKS CHUWDU.

Klasyfikacja najskuteczniejszych zawodników:
6 bramek – Mateusz Niedźwiecki (Hotel Robert's Port), Damian Stępień (Czarno-Czarni Śmietki)
5 bramek – Karol Krawcewicz, Bartosz Szymański (obaj Dolary USA), Paweł Krupiński (Hotel Robert's Port).
4 bramki – Błaszczyk (MKTZ), Ladziński (Czempiony), Gorczyca (Hotel Robert's Port).
3 bramki - Jarguz (Hotel Robert's Port), Ksepka, Kuba Wachowski (obaj Huragan Wojnowo), Nietupski (Special Team), Walendziewicz (MKTZ).