sobota, 9 listopada 2013

MJC: Pierwsze mecze, emocje i niespodzianki

Już od pierwszego gwizdka sędziego inaugurującego nowy sezon halowej ligi piłki nożnej „Mikołajki Jarguz Cup” nie brakowało emocji. W pierwszej kolejce spotkań nie zabrakło także zaskakujących rozstrzygnięć.

Do kolejnej edycji „Mikołajki Jarguz Cup” zgłosiło się ostatecznie dziesięć drużyn. Obok starych „wyjadaczy” ligowych, pojawiły się nowe drużyny. Już pierwsze mecze pokazały, że tegoroczna edycja rozgrywek zapowiada się niezwykle ciekawie i ciężko będzie wskazać głównego faworyta do zwycięstwa.
W inaugurującym nowy sezon meczu spotkały się drużyny Czempionów i RKS CHUWDU. I od razu kibice zgromadzeni w hali sportowej w Mikołajkach byli świadkami bardzo ciekawego spotkania.
Już w 1 minucie meczu Ladziński dał prowadzenie drużynie Czempionów. Trzy minuty później ten sam zawodnik podwyższył na 2:0. Początek drugiej połowy meczu należał do piłkarzy RKS CHUWDU. W 18 minucie kontaktową bramkę dla RKS-u zdobył Styliaras. Kilka minut później Reus doprowadza do wyrównania. RKS idzie za ciosem i dzięki bramce zdobytej przez Woronkę wychodzi na prowadzenie. W końcówce meczu ponownie swój kunszt strzelecki pokazuje Ladziński i jest 3:3. Tym wynikiem zakończyło się to spotkanie.
Drugi mecz, w którym zmierzyły się drużyny Dolarów USA i Pigletów, był spotkaniem jednostronnym. „Dolce” pewnie wygrały ten mecz 11:1 (bramki: Szymański 4, Krawcewicz 3 Romaniuk, Rakus, P. Szyłejko, M. Fafiński).
W trzecim spotkaniu I kolejki, w którym zmierzyły się drużyny Special Team i Czarno-Czarni Śmietki, znowu nie brakowało sporych emocji. Jako pierwsi bramkę zdobyli Special Team, dzięki trafieniu Siurnickiego. Jednak Czarno-Czarni 4 minuty później dzięki Ochalowi doprowadzają do wyrównania. Czarno-Czarni idą za ciosem i Oleksiej zdobywa drugą bramkę i jest 2:1 dla „CZ-CZ”. Special Team odpowiada chwilę później bramką Jacka Grabowskiego. Ale dzięki bramce Borowego Special team ponownie wychodzi na prowadzenie. Na odpowiedź Czarno-Czarnych nie musieliśmy długo czekać, Stępień doprowadza ponownie do wyrównania. Jednak Special Team ponownie obejmuje prowadzeni po bramce Nietupskiego. Końcówka meczu należała do Czarno-Czarnych. Najpierw Karczyk strzela wyrównującą bramkę, a tuż przed końcem meczu Stępień zapewnia zwycięstwo Czarno-Czarnym.
Prawdziwym hitem okazało się spotkanie Hotelu Robert's Port z OSP Mikołajki. Większość kibiców stawiało na zwycięstwo „Hotelarzy”. Na początku meczu faworyci nie zawodzili. W 7 minucie spotkania bramkę dla Hotelu Robert's Port zdobywa Krupiński. Jednak „Strażacy” odpowiedzieli bramką zdobytą przez Morgasia. Pod koniec I połowy ponownie na prowadzenie wyszła drużyna Hotelu Robert's Port za sprawą Niedźwieckiego. Druga część meczu, tak jak i pierwsza, prowadzona była w bardzo szybkim tempie. Ambitna gra „Strażaków” przyniosła skutek. Najpierw Dębek doprowadził do wyrównania, a później za sprawą Ogonowskiego OSP Mikołajki wyszły na prowadzenie. Mimo usilnych starań „Hotelarzy” nie udało im się zmienić tego niekorzystnego wyniku. OSP Mikołajki – Hotel Robert's Port 3:2.
Po pierwszej kolejce spotkań na prowadzeniu jest drużyna Dolary USA, która wyprzedza Czarno-Czarnych i OSP Mikołajki.

4 bramki – Szymański (Dolary USA)
3 bramki – Ladziński (Czempiony), Krawcewicz (Dolary USA)
2 bramki – Stępień (Czarno-Czarni)
1 bramka – Romaniuk, Rakus, P. Szyłejko, Michał Fafiński (wszyscy Dolary USA), Krupiński, Niedźwiecki (obaj Hotel Robert's Port), Morgaś, Ogonowski, Dębek (wszyscy OSP Mikołąjki), Styliaras, Reus, Woronko (obaj RKS CHUWDU), Siurnicki, Jacek Grabowski, Borowy, Nietupski (wszyscy Special Team), Karczyk (Czarno-Czarni), Protasiuk (Piglety).
II kolejka spotkań odbędzie się w najbliższy piątek 15 listopada od godziny 17.00.