poniedziałek, 14 kwietnia 2014

LEKKOATLETYKA: Siostry Tercjak ponownie na podium mistrzostw województwa

W Galinach koło Bartoszyc odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w biegach przełajowych szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Reprezentanci gminy Mikołajki w Galinach zdobyli dwa medale, które stały się dziełem niezawodnych sióstr Zofii i Małgorzaty Tercjak.

Podczas mistrzostw rywalizacja przebiegała w indywidualnie oraz zespołowo. Zawodnicy gminy Mikołajki reprezentowali swoje macierzyste szkoły, a na co dzień trenują pod okiem Wojciecha Brodowskiego w UKS Atos Woźnice. Kolejny już w tym roku doskonały start podczas mistrzostw województwa w biegach przełajowych zanotowały uczennice Zespołu Szkół w Baranowie siostry Zofia i Małgorzata Tercjak. Siostry wystartowały w Galinach w kategorii szkół gimnazjalnych (rocznik 1998 i młodsze) na dystansie 1500 metrów. Zofia wywalczyła złoty medal, a Małgorzata – brązowy.
W klasyfikacji drużynowej dziewcząt wśród szkół gimnazjalnych Zespół Szkół w Baranowie zajął czwarte miejsce.
Pozostałym zawodnikom z gminy Mikołajki nie udało się stanąć na podium.
Ciekawsze wyniki:
W kategorii szkół podstawowych (rocznik 2003 i młodsi) na dystansie 800 metrów Bartosz Szczepanek zajął szóste miejsce, a Dominik Bakun był jedenasty. Obaj reprezentowali barwy Szkoły Podstawowej w Woźnicach. Drużynowo SP Woźnice w kategorii szkół podstawowych chłopców sklasyfikowano na piątym miejscu.
- Bardzo dobry debiut w tak dużej imprezie zaliczyła uczennica Szkoły Podstawowej w Mikołajkach, która od niedawna reprezentuje także barwy UKS Atos Woźnice, Julia Wawrzynowicz. Pomimo że Julia jest uczennicą klasy III, zajęła bardzo dobre, trzynaste miejsce, w gronie zawodniczek klas czwartych i młodszych – dodał Wojciech Brodowski, trener UKS Atos Woźnice.
Fot:Jacek Kiśluk