poniedziałek, 14 kwietnia 2014

PIŁKA NOŻNA: Nawet Alfred Hitchcock takiego scenariusza by nie wymyślił

W trzecim meczu rundy wiosennej V ligi Kłobuk Mikołajki w Sępopolu szczęśliwie zremisował z tamtejszą Łyną 4:4, chociaż prowadził już 3:0 i przegrywał... 3:4!

Piłkarze Kłobuka Mikołajki w kolejnym meczu zdobyli cenny punkt. Jednak swoim kibicom przygotowali niezłą dawkę horroru znaną jedynie z powieści Alfreda Hitchcocka. Początek spotkania w wykonaniu Kłobuka – jak marzenie! Po 20 minutach podopieczni Czarka Samborskiego prowadzili 3:0 po bramkach Wojtka Brodowskiego, który dwukrotnie pokonał bramkarza Łyny oraz Kaczmarskiego. Niestety, później rozpoczął się niezły horror. W 36 minucie spotkania gospodarze zdobywają pierwszą bramkę. Po przerwie Łyna ruszyła konkretnie do odrabiania strat. Co gorsza, skutecznie. W 57 minucie meczu Kłobuk prowadził już tylko 3:2. Trzy minuty później mógłby być już remis, ale na szczęście zawodnik Łyny z rzutu karnego trafił jedynie w poprzeczkę. Jednak sześć minut później gospodarze dopięli swego i doprowadzili do remisu 3:3. Mało tego, 10 minut przed końcem spotkania Łyna obejmuje prowadzenie 4:3! Kłobuk w tym momencie rozpoczyna pogoń. W 85 minucie Kłobuk strzela bramkę wyrównującą, ale sędzia jej nie uznaje. Minutę przed końcem spotkania Kerzkowski dośrodkowuje do Dziewy i ten trafia do siatki dając piłkarzom z Mikołajek cenny jeden punkt.

- Powinniśmy ten mecz wygrać, niestety zabrakło koncentracji, za szybko dopisaliśmy sobie trzy punkty. Mieliśmy spokojny wynik, niestety gospodarze w drugiej połowie zagrali bardzo dobrze. Dobrze, że udało się strzelić 4 bramkę i mecz zremisować. Dla nas każdy punkt jest bardzo ważny. - powiedział po meczu Cezary Samborski, trener Kłobuka Mikołajki.

Remis w Sępopolu nie zmienił sytuacji Kłobuka w tabeli. Piłkarze z Mikołajek nadal zajmują 14. miejsce. W najbliższy piątek podopieczni Cezarego Samborskiego zagrają w Mikołajkach z 15. w tabeli Leśnikiem Nowe Ramuki.