wtorek, 8 kwietnia 2014

PIŁKA NOŻNA: Cenne trzy punkty Kłobuka Mikołajki

Piłkarze Kłobuka Mikołajki w niedzielę przed własną publicznością pokonali Mazur Pisz 2:1 i "zainkasowali" cenne trzy punkty.

Premiera ligowa w tym roku na Arenie Mikołajki czyli mecz z Mazurem Pisz określany był jako pojedynek za „sześć punktów”. Kłobuk do tej pory zajmował 14. miejsce, a Mazur – ostatnie, szesnaste. Podopieczni Cezarego Samborskiego przed tym meczem byli bardzo zmotywowani. Po pierwsze, była to doskonała okazja do „podreperowania” kiepskiego dorobku punktowego, po drugie, szansa na rewanż za jesienną klęskę w Piszu, kiedy Mazur ograł Kłobuk 6:2.
Początek pierwszej połowy należał do zawodników Mazura. Na szczęście przewaga piłkarzy z Pisza nie została potwierdzona zdobyciem bramki. W 19 minucie spotkania przed polem karnym Mazura faulowany jest zawodnik Kłobuka. Kamil Kerzkowski, który po latach wrócił do składu Kłobuka popisuje się fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego w samo okienko i podopieczni Czarka Samborskiego prowadzą 1:0. W 37 minucie meczu szarżujący w w polu karnym Gawliński zostaje sfaulowany i sędzia bez wahania wskazuje na „wapno”. „Jedenastkę” na drugą bramkę dla Kłobuka zamienia bez problemu Maciorowski. Kłobuk prowadzi 2:0. Tym wynikiem kończy się pierwsza połowa meczu.
Druga część meczu zaczyna się od przewagi piłkarzy Mazura. W tym czasie Kłobuk nie potrafi przeprowadzić żadnej groźnej akcji. Efekt takiej gry piłkarzy Kłobuka mógł być tylko jeden. W 61 minucie spotkania Mazur zdobywa kontaktową bramkę.
Zdobyta bramka jeszcze bardziej dodała sił dla piłkarzy z Pisza. Jednak podczas tego meczu bardzo dobrze w bramce radził sobie Skrajny, który kilka razy popisał się doskonałymi interwencjami, które uchroniły Kłobuk przed utrata bramki. Dramatycznie na boisku zrobiło się w 67 minucie. Chwilę wcześniej pojawił się na nim kolejny nowy nabytek Kłobuka – Łukasz Sosna, który podczas jednej z akcji w polu karnym Mazura został „staranowany” przez bramkarza Mazura. Decyzja sędziego – rzut karny, a Sosna po tym brutalnym starciu zostaje zniesiony na noszach z boiska. Niestety, ostatecznie kontuzjowanym zawodnikiem musi zająć się załoga wezwanej na stadion karetki pogotowia (jak się dowiedzieliśmy już po meczu, kontuzja Łukasza nie jest na szczęścia aż tak groźna). Po raz drugi w tym meczu wykonawcą rzutu karnego jest Maciorowski. Tym razem bramkarz Mazura okazuje się lepszy od Michała i nadal jest 2:1.
Do końca spotkania wynik się nie zmienił i Kłobuk pokonał ostatecznie Mazura Pisz 2:1.
Dzięki temu zwycięstwu Kłobuk utrzymał 14. miejsce w tabeli z dorobkiem 16 punktów.
Przypomnijmy, tydzień wcześniej Kłobuk Mikołajki w Reszlu zremisował bezbramkowo z Orlętami.
Kolejnym rywalem piłkarzy z Mikołajek będzie zajmująca w tabeli 13. miejsce Łyna Sępopol.