czwartek, 16 lutego 2017

BOJERY: Mikołaj Mickiewicz mistrzem Polski juniorów!

Zawodnik MKŻ Mikołajki Mikołaj Mickiewicz zwyciężył w mistrzostwach Polski Juniorów w bojerach, które odbyły się w Tolkmicku.

Mikołaj tytuł mistrzowski zapewnił sobie doskonałą postawą w drugi dzień MP. Po pierwszym dniu zajmował drugie miejsce.
Srebrny medal Jędrzej Wissuwa (OKŻ Olsztyn), a brązowy – Maciej Chmielewski (UKŻ GROT OSiR Suwałki).
W pierwszej dziesiątce mistrzostw uplasował się jeszcze inny zawodnik MKŻ Filip Graczyk, który zajał ósme miejsce. Pozostała dwójka zawodników z Mikołajek zajęła ostatecznie miejsca: 13. Paweł Jakubowski, 14. Mateusz Michalak.
W mistrzostwach wzięło udział osiemanstu zawodników.
Równocześnie w Tolkmicku rywalizowali najmłodsi adepci żeglarstwa lodowego w mistrzostwach Polski w kategorii „Ice-Optimist”.
Tytuł mistrzowski wywalczył zawodnik Warmii Olsztyn Gustaw Miciński. Na dwóch kolejnych stopniach podium stanęli zawodnicy Bazy Mrągowo: 2. Cezary Sternicki, 3. Mateusz Gigelewicz.
Zawodnicy MKŻ Mikołajki mistrzostwa ukończyli na dalszych miejscach: 23, Jakub Śliwiński, 25. Łukasz Śliwiński. 26. Jakub Drozdowski.
Dla całej trójki jest to pierwszy sezon, w którym startują w regatach bojerowych.

Tekst: Eligiusz Kamiński