sobota, 18 lutego 2017

BOJERY: Tomasz Zakrzewski wicemistrzem Polski!

Czwarty medal mistrzostw Polski w swojej karierze sportowej wywalczył obecnie najbardziej utytułowany zawodnik MKŻ Mikołajki Tomasz Zakrzewski. Podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski Seniorów w bojerach Tomek tym razem zdobył srebrny medal.

Mistrzostwa w międzynarodowej obsadzie odbyły się na jeziorze Wielimie koło Szczecinka. Na tym akwenie po raz pierwszy rozegrano zawody bojerowe.
Po raz kolejny wielką klasę pokazał aktualny mistrz świata Karol Jabłoński (OKŻ Olsztyn), który zdobył złoty medal. Brązowy medal wywalczył Maciej Żarnowski (UKS Navigo).
Na szóstym miejscu mistrzostwa ukończył młodszy brat Tomka Łukasz Zakrzewski. Pozostali zawodnicy MKŻ zajeli miejsca poza pierwszą dziesiątką:
13. Robert Graczyk, 20. Roman Morgaś, 25. Filip Graczyk, 30. Andrzej Borucki, 36. Jerzy Henke.
W mistrzostwach wzięło udział 50 zawodników z kilku krajów.

- Po bardzo zaciętej walce wywalczyłem srebrny medal. Słowo zaciętej jest jak najbardziej uzasadnione, ponieważ ostateczna kolejność na podium ustalona została dopiero w ostatnim, dwunastym wyścigu. Tak intensywne i wyczerpujące fizycznie regaty połączone z bardzo dużym obciążeniem psychicznym dały mi się mocno we znaki. To mój czwarty w karierze medal MP. Do tej pory miałem w dorobku 2 złote i 1 brązowy – podsumował swój medalowy występ podczas MMP Tomasz Zakrzewski.

Teraz przed bojerowcami w tej kategorii wiekowej rywalizacja o medale mistrzostw Europy.
To drugi w tym sezonie bojerowym medal zdobyty przez zawodników MKŻ Mikołajki. Tydzień wcześniej złoty medal mistrzostw Polski Juniorów wywalczył Mikołaj Mickiewicz. O występie Mikołaja w MP czytaj:

Tekst: Eligiusz Kamiński