poniedziałek, 13 lutego 2017

PLEBISCYT: Dwaj panowie M - najpopularniejsi w 2016 roku

W sobotę w hotelu „Gołębiewski” podczas dorocznego Balu Sportowca odbyło się rozstrzygnięcie XII Plebiscytu na najpopularniejszego Sportowca (w kategorii powyżej 18 lat) i Trenera miasta i gminy Mikołajki.

Najpopularniejszym sportowcem ubiegłego roku w kategorii powyżej 18 lat został Mikołaj Mickiewicz (MKŻ Mikołajki). Mikołaj w kategoriach młodzieżowych w żeglarstwie lodowym ma na swoim koncie wiele tytułów i medali zdobytych podczas imprez mistrzowskich. Ostatni jego sukces, to zdobycie w tym roku tytułu mistrza Polski w bojerach w kategorii juniorów. Mikołaj obok pucharu odebrał z rąk Piotra Jakubowskiego, burmistrza Mikołąjek voucher na rower.
Na drugim i trzecim miejscu uplasowali się piłkarze grającego w klasie A Kłobuka Mikołajki: 2. Michał Maciorowski, 3. Maciej Gawliński. Obaj od kilku lat są podstawowymi zawodnikami tej drużyny.

10.Robert Śliwiński/Peeter Sinivalli (MKŻ Mikołajki) – żeglarstwo lodowe

Do tej kategorii wiekowej zgłoszonych zostało trzynastu kandydatów.

Trenerem roku został wybrany Tomasz Morgaś. Na co dzień nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Baranowie oraz trener w UKS Atos Woźnice.
Drugie miejsce w tym roku przypadło Rafałowi Karczmarczykowi, trenerowi piłki ręcznej w UKS Mikołajki. Z kolei trzecie miejsce w tegorocznym plebiscycie zdobył Łukasz Gawliński trener piłki nożnej grup dziecięcych i młodzieżowych w Kłobuku Mikołajki.
Do tej kategorii zgłoszono kandydatury siedmiu trenerów.

Podczas gali wręczono także nagrody specjalne burmistrza Mikołajek za osiągnięcia sportowe w ubiegłym roku następującym zawodnikom:
Mikołaj Mickiewicz, Tomasz Zakrzewski, Łukasz Zakrzewski (wszyscy MKŻ Mikołajki), Przemysław Adamski, Mateusz Plona (obaj UKS Atos Woźnice).

W piątek w Centrum Kultury Kłobuk w Mikołajkach poznaliśmy najpopularniejszych sportowców 2016 roku w kategorii do 18 lat. O tym można przeczytać tutaj:

Tekst: Eligiusz Kamiński