poniedziałek, 10 lutego 2014

BOJERY: 3 x M = Mistrz Mateusz Michalak!

Fantastyczny sezon w wykonaniu młodego zawodnika MKŻ Mikołajki Mateusza Michalaka. W weekend zdobył w Pierkunowie złoty medal Mistrzostw Polski w bojerach w klasie „Ice Optimist”! Podczas rozgrywanych w weekend MP juniorów i „Ice Optimist” zawodnicy z Mikołajek wywalczyli trzy medale!

Brązowy medal w „Ice Optimist” zdobył także zawodnik MKŻ Adam Łachacz. Srebrny medal „zgarnął” zawodnik MOS SWW Iława Filip Graczyk (notabene syn czołowego zawodnika MKŻ Roberta Graczyka).
Adam Łachacz i Mateusz Michalak
Mateusz od początku mistrzostw, które rozgrywane były na jeziorze Kisajno, przewodził stawce 28 zawodników z całej Polski. Zawodnik z Mikołajek prezentuje w tym sezonie bardzo wyborną formę. Zwycięstwo w MP, to jego trzeci triumf w tegorocznych regatach (rozegrano w tej kategorii dotychczas trzy imprezy). Warto przypomnieć, że Mateusz to ubiegłoroczny wicemistrz świata i Europy w „IceOptimist”. Jak zapowiada, to nie jego ostatnie sukcesy w tym roku.
W tej kategorii startowała w mistrzostwach jeszcze Amelia Długozima, która ostatecznie zajęła 20. miejsce.
W rozgrywanych równolegle na jeziorze Kisajno Mistrzostwach Polski Juniorów w klasie DN brązowy medal wywalczył Konrad Żółtowski. Konrad przegrał jedynie z Jędrzejem Wissuwą (WTW Warszawa) i Pawłą Roszkowskiego z Bazy Mrągowo.
W pierwszej dziesiątce znalazło się jeszcze dwóch zawodników MKŻ: 6. Karol Zembrzuski, 9.
Konrad Żółtowski
Mateusz Olbryś. Pozostali zawodnicy mikołajskiego klubu zajęli miejsca: 11. Mikołaj Mickiewicz, 14. Paweł Jakubowski, 18. Jakub Witkowski.
Dzięki uprzejmości gospodarzy bazą Mistrzostw była restauracja Dom Perkun w Pierkunowie. Sędzia główny regat -Stanisław Macur -zaplanował rozegranie 12 wyścigów i to się udało. Warunki lodowe były dobre, zaś wiatr zmienny (szczególnie słaby drugiego dnia regat)

Jak widać, seniorzy MKŻ Mikołajki mają godnych następców, którzy będą kontynuować ich sukcesy w kraju i za granicą.