środa, 12 lutego 2014

BOJERY: W Monotypie XV zawodnicy z Mikołajek także na podium

O tym, że ostatni weekend był bardzo udany dla żeglarzy lodowych z Mikołajek, już pisaliśmy. Ale to jeszcze nie koniec! W weekend nie odpoczywali także zawodnicy startujący w bojerowej klasie Monotyp XV (bojery 2-osobowe), którzy rywalizowali w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski na jeziorze Niegocin w okolicach Rydzewa. Także i w tych regatach zawodnicy z Mikołajek stanęli na podium!

W klasyfikacji Międzynarodowych Mistrzostw Polski pierwsze miejsce zajęła załoga holenderska Bouw van Wijk/Ruud Hogenboom, która od pierwszego wyścigu znajdowała się na czele 2-dniowych zmagań.
Drugie miejsce zajęła polsko – estońska załoga reprezentująca barwy Hotelu Robert's Port Stare Sady/MKŻ Mikołajki Robert Śliwiński/Peter Sinivali. Miejsce na podium MMP tej zagwarantowała doskonała jazda drugiego dnia regat. Po I dniu polsko-estońska załoga zajmowała 5. miejsce. Na najniższym stopniu podium znalazła się załoga z Węgorzewa Łukasz Jedliński/Andrzej Jedliński.
Na szóstym miejscu finiszowała druga załoga Hotelu Robert's Port/MKŻ – Jerzy Kulewicz/Mariusz Żerejko.
Z kolei trzecia załoga „hotelowa” Jerzy Gulbicki/Krystian Śliwiński zajęła 9. miejsce.
Pozostałe załogi polskie zajęły miejsca: 4. Jerzy Nowakowski/Marcin Wasik (Gospoda pod Czarnym Łabędziem Rydzewo), 16. Karol Konarzewski/Adam Paszek (MBSW Giżycko).
Klasyfikacja Mistrzostw Polski (załogi złożone tylko z zawodników rodzimych):
1. Łukasz Jedliński/Andrzej Jedliński (Węgorzewo)
2. Jerzy Nowakowski/Marcin Wasik (Gospoda pod Czarnym Łabędziem Rydzewo)
3. Jerzy Kulewicz/Mariusz Żerejko (Hotel Robert's Port Stare Sady/MKŻ Mikołajki)
4. Jerzy Gulbicki/Krystian Śliwiński (Hotel Robert's Port Stare Sady/MKŻ Mikołajki)
5. Karol Konarzewski/Adam Paszek (MBSW Giżycko)
W mistrzostwach wzięła udział rekordowa liczba załóg – siedemnaście. Obok Polaków, rywalizowali głównie Holendrzy oraz Niemcy. Łącznie rozegrano dziewięć wyścigów.
- Pogoda dopisała mieliśmy gładki lód z bardzo nielicznymi miękkimi zaspami i wiatr około 3 -4 m/s. Warunki pozwalały na szybką jazdę – powiedział Jerzy Nowakowski, organizator regat.
Od dzisiaj zaplanowane są kolejne regaty w tej klasie – Puchar jeziora Święcajty.
- Uczestnicząc w regatach przygotowujemy się cały czas do najważniejszej w Europie imprezy – Mistrzostw Europy, a także Pucharu Bałtyku (obie imprezy odbędą się w dniach 8-15.03.2014 r. w Szwecji) – zdradza Robert Śliwiński. - Chcemy w tych regatach wystartować z trzema naszymi załogami.

Fot: Hotel Robert's Port