środa, 5 lutego 2014

BOJERY: Doskonała forma na początku sezonu zawodników MKŻ

Aura dość długo nie sprzyjała żeglarzom lodowym, którzy dopiero pod koniec stycznia mogli po raz pierwszy rywalizować w regatach rozgrywanych na rodzimych akwenach. Świetną formą na „początku” nieco spóźnionego sezonu błysnęli bojerowcy MKŻ Mikołajki, którzy już mają na koncie pierwsze zwycięstwa w regatach.

W miniony weekend zawodnicy MKŻ Mikołajki startowali w aż trzech imprezach regatowych. Zdecydowanie najlepiej wypadli na jeziorze Niegocin, gdzie rozegrano równolegle Bojerowy Puchar Mikołajek oraz Puchar Caliguli.
W obu imprezach, w kategorii seniorów, triumfował Łukasz Zakrzewski, który najszybciej „latał” w trudnych warunkach (bardzo mocny wiatr), które panowały w okolicach Rydzewa. Doskonałą formę zaprezentował starszy brat Łukasza – Tomasz. Dwukrotny mistrz świata (2012, 2013) zajął dwukrotnie trzecie miejsce.
Łukasz i Tomasz Zakrzewscy
Braci na podium, także dwukrotnie, rozdzielił Węgier Peter Hamrak.
Trzeci z zawodników MKŻ – Jerzy Henke regaty ukończył w drugiej „dziesiątce” - 14 (Puchar Caliguli), 15 (BPM).
Po raz drugi fantastyczny występ w tym sezonie zanotował młody zawodnik z mikołajskiego klubu Mateusz Michalak, który wygrał Bojerowy Puchar Mikołajek „w cuglach” w kategorii „Ice-Optimist”. Tydzień wcześniej Mateusz triumfował w inaugurujących sezon regatach o Puchar Floty Polskiej DN, które odbyły się na jeziorze Ewingi koło Zalewa.
Jego kolega klubowy – Adam Łachacz w Rydzewie był czwarty, a Amelia Długozima – dziewiąta.
W Bojerowym Pucharze Mikołajek jeszcze jeden reprezentant MKŻ stanął na podium. W kategorii Juniorów Konrad Żółtowski zajął drugie miejsce. Pozostali zawodnicy mikołajskiego klubu zajęli miejsca: 4. Karol Zembrzuski, 5. Mateusz Olbryś, 6. Mikołaj Mickiewicz (2 m. w kategorii junior młodszy), 11. Paweł Jakubowski (7 m. - j.mł.), 12. Jakub Witkowski (8 m – j. mł.).
Mateusz Michalak i Konrad Źółtowski
Doskonała forma młodych zawodników MKŻ Mikołajki cieszy szczególnie, ponieważ już w najbliższy weekend powalczą o medale Mistrzostw Polski, które odbędą się na jeziorze Niegocin.
W miniony weekend odbywały się także Mistrzostwa Niemiec seniorów, w których wystartował jedyny zawodnik z MKŻ – Maciej Żarnowski. „Jedynak” z mikołajskiego klubu zajął bardzo dobre szóste miejsce. Zwyciężył zawodnik gospodarzy Holger Petzke.
Podczas Pucharu Floty Polskiej w kategorii seniorów zawodnik MKŻ Jerzy Henke zajął 8. miejsce. Zwyciężył w tej kategorii Marek Stefaniuk z Giżycka.