niedziela, 23 grudnia 2012

MIKOŁAJKI JARGUZ CUP: Duet MKTZ i SPK ucieka rywalom

W piątek rozegrano siódmą kolejkę spotkań. Dwójka prowadzących MKTZ i SPK solidarnie wygrała swoje mecze, dzięki temu zyskała już pięć punktów przewagi nad trzecim w tabeli Hotelem Robert's Port, który wskoczył na trzecie miejsce w tabeli.

Piątkowy zestaw par zapowiadał nie małe emocje w każdym z pięciu spotkań. Na początek kibice obejrzeli spotkanie ostatniej drużyny w tabeli Luzaków z Last Teamem. Luzaki są jedyną drużyną, która do tej pory nie zdobyła żadnego punktu.
Mecz lepiej rozpoczęli piłkarze Last Teamu, którzy po siedmiu minutach meczu, dzięki bramkom Krawcewicza, Brzostka i Mariusza Izdebskiego prowadzili 3:0. Taka kolej rzeczy, nie podłamała ambitnie grających Luzaków, którzy jeszcze przed końcem I połowy zdobyli dwie bramki. W drugiej części meczu Last Team cały czas kontrolował grę. Ostatecznie Last Team pokonał Luzaków 8:4. Last Team – Luzaki 8:4 (3:2). Bramki: Krawcewicz 3, Brzostek 2, Mariusz Izdebski, Oleksiej, Ochal – Daniel Świderski, Mateusz Świderski, Prusarczyk, samobójcza.
W drugim meczu lider MKTZ zmierzył się z Huraganem Wojnowo, który niedawno liderował mikołajskiej lidze. Przez dłuższy czas I połowy na tablicy widniał wynik 0:0. Chociaż przewagę mieli piłkarze MKTZ, ale defensywa Huraganu grała bezbłędnie. Piłkarze z Wojnowa próbowali groźnie kontratakować, jednak bez efektu. Twierdza Wojnowo „pękła” w 11 minucie po bramce Puszki. Dwie minuty później ten sam zawodnik podwyższył na 2:0, a najskuteczniejszy zawodnik ligi Gawliński jeszcze przed przerwą „dołożył” trzecią bramkę. Obserwując przebieg gry obu zespołów, można było stwierdzić, że losy meczu w tym momencie zostały rozstrzygnięte. W drugiej części meczu MKTZ, mimo przewagi bramkowej, nie grał już nonszalancko, tak jak we wcześniejszych spotkaniach, tylko skupił się na skutecznej grze. Efektem tego było zdobycie przez lidera kolejnych pięciu bramek. MKTZ – Huragan Wojnowo 8:0 (3:0). Bramki: Puszko 3, Gawliński 2, Chludziński, Chabowski, Marcinkiewicz.
Niedawny lider SPK za rywala miał nieobliczalny zespół „Dolary USA”. „Dolary” jedynie w I połowie próbowały nawiązać równorzędną grę z grającym w okrojonym składzie SPK. Po przerwie niedawny lider pokazał swoje umiejętności piłkarskie i pewnie wygrał z Dolarami USA. SPK – Dolary USA 9:3 (4:1). Bramki: Ordowski 3, Kozłowski 3, Ścibek 2, Bohatyrewicz – Romaniuk, Marian Fafiński, Szymański.
Niesamowite widowisko zaprezentowały drużyny Czarno-Czarnych Śmietki i Unii Woźnice. Takiej wymiany ciosów, połączonej z niesamowitymi zwrotami akcji, nie oglądaliśmy w żadnym z dotychczasowych meczów mikołajskiej „halówki”. W 5 minucie prowadzenie uzyskali piłkarze CZ-CZ. W 13 minucie Unia doprowadza do wyrównania, a trzy minuty później obejmuje prowadzenie. Tuz przed przerwą jednak piłkarze ze Śmietek strzelają bramkę wyrównującą. Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Czarno-Czarni znowu wychodzą na prowadzenie, ale Unia ponownie doprowadza do wyrównania. I tak jest do 35 minuty, gdzie przy stanie 4:4 Stępień zdobywa bramkę, która jak się później okaże daje trzy punkty piłkarzom Czarno-Czarnych. Czarno-Czarni Śmietki – Unia Woźnice 5:4 (2:2). Bramki: Stępień 3, Gorczyca 2 – Mochalski 2, Bronowicki 2.
Dość ciekawie zapowiadało się ostatnie przedświąteczne spotkanie pomiędzy Czempionami i Hotelem Robert's Port. Obie ekipy co prawda okupują na razie środek tabeli, ale ich aspiracje są zdecydowanie wyższe. „Hotelarze”, którzy w dwóch ostatnich spotkaniach zremisowali, chcieli za wszelką cenę wreszcie sięgnąć po komplet punktów i wskoczyć do pierwszej „trójki”.
Mecz właściwie rozstrzygnął się w I połowie. Już w 1 minucie Hotel Robert's Port mógł cieszyć się z pierwszej bramki. Po pierwszych 20 minutach Hotel prowadził bezpiecznie 4:0. Druga połowa rozpoczęła się od zdobycia pierwszej bramki przez Czempionów, ale „Hotelarze” nie pozwalali na zmniejszenie prowadzenia, i na każdą bramkę strzeloną przez rywali, szybko odpowiadali trafieniem. Pod koniec meczu zrezygnowani Czempioni wyraźnie „odpuścili”, co wykorzystali „Hotelarze”, którzy sięgnęli po trzy punkty.
Hotel Robert's Port – Czempioni 8:2 (4:0). Bramki. Cieśliński 2, Adam Izdebski 2, Wojciech Dziewa, Bubienko, Skorupka, Maciorowski – Warmus, Jabłoński.
W tabeli po siedmiu kolejkach na prowadzeniu duet MKTZ i SPK, który już o pięć punktów wyprzedza Hotel Robert's Port.