niedziela, 30 grudnia 2012

MIKOŁAJKI JARGUZ CUP: MKTZ najlepszy na półmetku rozgrywek

Obrońcy tytułu MKTZ nie zawodzą w tegorocznej lidze i I rundę rozgrywek zakończyli na fotelu lidera. W dziewięciu meczach stracili zaledwie jeden punkt i na półmetku rozgrywek wyprzedzają o sześć punktów SPK, oraz o osiem - Hotel Robert's Port, Huragan Wojnowo i Czempionów.

Ostatnie dwie tegoroczne kolejki spotkań, które jednocześnie kończyły I rundę rozgrywek mikołajskiej „halówki”, przyniosły sporo emocji i sypnęły niespodziankami.
W czwartek drużyny rozegrały VIII kolejkę spotkań. W najciekawszym meczu wicelider SPK zmierzył się z Huraganem Wojnowo. Prowadzony w bardzo szybkim tempie mecz bardzo dobrze rozpoczęli piłkarze z Wojnowa, którzy po bramce Samsela w 3 minucie objęli prowadzenie. Dziesięć minut później Bohatyrewicz doprowadza do wyrównania, jednak Huragan odpowiedział bramką Dziczka. Po przerwie ten sam zawodnik podwyższa na 3:1. SPK nie daje za wygraną i Błaszczyk zdobywa bramkę kontaktową. Ponownie jednak Huragan zwiększa przewagę do dwóch bramek po golu Szczubełka. SPK udaje się przed końcowym gwizdkiem zdobyć jedynie bramkę kontaktową. Huragan Wojnowo – SPK 4:3 (2:1). Bramki: Dziczek 2, Samsel, Szczubełek – Bohatyrewicz, Błaszczyk, Ordowski.
Wpadkę wicelidera wykorzystali skrzętnie piłkarze MKTZ, którzy wygrali z Czarno-Czarnymi Śmietki 6:1. Mecz dla lidera wcale nie układał się od początku po ich myśli. Czarno-Czarni zaskoczyli MKTZ ambitną obroną i kontratakami. Z kolei snajperzy lidera nie potrafili przez dłuższy czas znaleźć drogi do bramki. Dopiero w końcówce I połowy Gawliński i Marcinkiewicz zdobyli po bramce. Od początku II części meczu MKTZ pokazał klasę, strzelił kolejne cztery bramki, a piłkarze ze Śmietek tylko raz pokonali Brodowskiego. MKTZ – Czarno-Czarni Śmietki 6:1 (2:0). Bramki: Gawliński 3, Marcinkiewicz, Puszko, Chabowski – Stępień.
Walczący o czołową lokatę zespół Hotelu Robert's Port zainkasował komplet punktów, pokonując Luzaków 7:3 (3:1). Bramki: M. Maciorowski 4, A. Izdebski 2, Skorupka – Wujak 2, Kowalski. Inna drużyna mająca szansę nawet na pierwszą „trójkę” - Czempiony wygrała z Dolarami USA 6:3 (2:1). Bramki: Krystian Lubelski 2, Kordek 2, Jabłoński, Warmus – Szymański 3. W ostatnim spotkaniu Unia Woźnice przegrała z Last Team 2:5 (1:2). Bramki: Rokojżo, Lutrzykowski – Ladziński 2, Doda, R. Izdebski, Oleksiej.
W ostatniej kolejce spotkań los sprawił, że w jednej parze spotkały się drużyny MKTZ i SPK. Pierwsze 20 minut praktycznie rozstrzygnęło o losach tego szlagierowo zapowiadającego się spotkania. MKTZ „wyrobił” sobie przewagę bramkową, która pozwoliła im na zdobycie kompletu punktów w jakże ważnym spotkaniu. MKTZ – SPK 6:2 (4:0). Bramki: Gawliński 4, Walczak, Marcinkiewicz – Kozłowski 2.
Do bardzo dużej sensacji doszło w spotkaniu Unii Woźnice i Hotelu Robert's Port. Unia od pierwszych minut ruszyła do huraganowych ataków, czym kompletnie zaskoczyła „Hotelarzy”. Szybko piłkarze z Woźnic objęli prowadzenie, którego już nie oddali do końca. Piłkarze Hotelu Robert's Port w końcówce meczu próbowali odrobić straty, ale zabrakło czasu. Unia Woźnice – Hotel Robert's Port 5:4 (4:1). Bramki: Borowy 2, Rokojżo, Łukasz Stykowski, Olbryś – M. Maciorowski 3, W. Dziewa.
Sporych emocji przyniosły także mecze Czarno-Czarni Śmietki – Last Team oraz Czempiony – Huragan Wojnowo. W pierwszym meczu padło aż 14 bramek, a po pierwszych 20 minutach 4:3 prowadził Last Team. Jednak w II połowie od początku zdecydowanie skuteczniej grali piłkarze Czarno-Czarnych, którzy szybko doprowadzili do remisu,a następnie wyszli na prowadzenie, którego już nie oddali do końca spotkania. Last Team – Czarno – Czarni Śmietki 6:8 (4:3). Bramki: Ladziński 2, Krawcewicz, Oleksiej, Ochal, R. Izdebski – Stępień 3, K. Plona 2, M. Plona, Lenkiewicz Gorczyca.
W odróżnieniu od pierwszego meczu, drugim spotkaniu padły jedynie... dwie bramki, a cały mecz zakończył się remisem 1:1. Czempiony – Huragan Wojnowo 1:1 (0:0). Bramki: Krystian Lubelski – Kuba Wachowski.
W ostatnim meczu IX kolejki Dolary USA pokonały Luzaków 5:1 (1:1). Bramki: Szymański 2, Wierciszewski, Białogrzywy, Michał Fafiński – Boharewicz.
Po I rundzie samodzielnym liderem została drużyna MKTZ, która już ma sześć punktów przewagi nad SPK i aż osiem nad trójką drużyn: Hotel Robert's Port, Huragan Wojnowo i Czempionami.