wtorek, 11 grudnia 2012

MIKOŁAJKI JARGUZ CUP: SPK z kompletem punktów nowym liderem

Największym wydarzeniem V kolejki spotkań halowej ligi piłki nożnej „Mikołajki Jarguz Cup” była bez wątpienia potyczka lidera Huraganu Wojnowo z jednym z pretendentów do końcowego zwycięstwa w lidze Hotelem Robert's Port. Jak przystało na szlagier, mecz dostarczył bardzo wielu emocji i zakończył się remisem 3:3.

Mecz doskonale rozpoczął lider, który za sprawą Kuby Wachowskiego już w 3 minucie objął prowadzenie. Później przez praktycznie całą pierwszą połowę żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki. Tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Marcin Kręciewski. Po przerwie emocje były jeszcze większe. Druga część spotkania doskonale rozpoczęła się z kolei dla „Hotelarzy”. W 23 minucie Wojciech Dziewa zdobył bramkę kontaktową, a siedem minut później do remisu doprowadził Maciorowski. W 33 minucie spotkania ponownie na prowadzenie wyszedł Huragan dzięki trafieniu Ksepki. Hotel Robert's Port za wszelka cenę próbował doprowadzić dow wyrównania, jednak doskonale w obronie grał Huragan, a bramkarz ratował kilkakrotnie swój zespół. Na kilkadziesiąt sekund przed końcowym gwizdkiem Hotel Robert's Port przeprowadza kolejną akcję, po której w polu bramkowym faulowany jest ich zawodnik. Sędziowie bez wahania dyktują rzut karny, który na bramkę zamienia Bubienko. Huragan Wojnowo – Hotel Robert's Port 3:3 (2:0). Bramki: Kuba Wachowski, Ksepka – Wojciech Dziewa, Maciorowski, Bubienko.
Strate pierwszych punktów przez dotychczasowego lidera, wykorzystała ekipa SPK, która jako drugi zespół w lidze, obok Huraganu, mogła się pochwalić kompletem zdobytych punktów. SPK odniosło piąte zwycięstwo, pokonując tym razem, nie bez trudu, grający coraz lepiej zespół Last Team 8:4. Przez prawie pierwsze 10 minut spotkania na tablicy widniał bezbramkowy remis. SPK mimo ciągłych ataków, nie potrafiło pokona doskonale broniącego bramkarza Last Team. Wynik meczu otworzył Ordowski, jednak Last Team, który nie ograniczył się do obrony swojej bramki, cały czas kontrował i minutę później doprowadził do wyrównania po bramce Góralczyka. Jednak SPK ponownie szybko wyszło na prowadzenie w 11 minucie, ale dwie minuty później ponownie był remis. Później jednak do roboty wzięli się piłkarze SPK, którzy jeszcze przed przerwą trzykrotnie pokonali bramkarza Last Team. Po przerwie SPK kontrolowało grę, aby ostatecznie wygrać 8:4. SPK – Last Team 8:4 (5:2). Bramki: Serowik 3, Błaszczyk 2, Ordowski, Bohatyrewicz, Kozłowski – Góralczyk, Ladziński, Brzostek, Krawcewicz.
Zwycięstwo pozwoliło SPK wskoczyć na fotel lidera.
Remis Huraganu skwapliwie wykorzystali także obrońcy tytułu mistrzowskiego MKTZ, którzy pokonali Dolary USA 8:5. MKTZ właściwie w I połowie zapewnił sobie zwycięstwo w tym spotkaniu. W drugiej części spotkania nie grał już na 100 %, co rywale próbowali wykorzystać. Jednak przewaga z pierwszej połowy, pozowliła dowieźć im zwycięstwo do końca. Na uwagę zasługuje fakt, że dwie bramki i jedną asystę w tym meczu zaliczył bramkarz MKTZ Brodowski, który widząc brak skuteczności u swoich kolegów z zespołu, sam przedzierał się pod bramkę rywali. Jak widać, skutecznie. MKTZ – Dolary USA 8:5 (6:2). Bramki: Gawliński 3, Brodowski 2, Chabowski 2, Walendziewicz – Marian Fafiński 3, Szymański, Białogrzywy.
Trzy zdobyte punkty MKTZ-owie pozwoliły awansować na pozycję wicelidera.
W tej kolejce odbył się także mecz „na szczycie” dołu tabeli,m w którym spotkały się dwie ostatnie drużyny Unia Woźnice i Luzaki. Trzeba otwarcie przyznać, że mecz dwóch ekip, które do tej pory miały na swoim koncie zerowy dorobek punktowy, przyniósł także sporo emocji. Kibice pierwsze bramki ujrzeli dopiero w połowie I części spotkania, kiedy w niespełna dwie minuty piłka trzykrotnie wpadałą do siatki. Najpierw dwukrotnie trafili Luzaki, a chwilę później kontaktową bramkę strzeliła Unia. Po przerwie nadal trwała wyrównana walka obu ekip i szala zwycięstwa przechylała się to na jedną, bądź drugą stronę. Ostatecznie mający w swoim składzie bardziej doświadczonych piłkarzy drużyna Unii zdołała objąć prowadzenie, którego nie oddała już do końcowego gwizdka sędziego. Luzaki – Unia Woźnice 4:5 (2:1). Bramki: Boharewicz, Doda, Prusarczyk, Siurnicki – Żmuda, Lutrzykowski, Olbryś, Borowy, Łukasz Stykowski.
W ostatnim meczu piątek kolejki Czempioni pokonali Czarno-Czarnych Śmietki 5:1 (1:1). Pierwsze bramki w tym spotkaniu kibice ujrzeli dopiero pod koniec pierwszej połowy, która zakończyła się remisem 1:1. W drugiej części meczu skuteczniejsi okazali się Czempioni, i to oni mogli cieszyć się z kompletu punktów. Czarno-Czarni w dalszym ciągu pozostają w rozgrywkach bez punktów, obok Luzaków. Czempiony – Czarno-Czarni Śmietki 5:1 (1:1). Bramki: Jabłoński 2, Warmus, Kamil Lubelski, Łukasz Lubelski – Lenkiewicz.