czwartek, 20 grudnia 2012

MIKOŁAJKI JARGUZ CUP: SPK zremisował i stracił przodownictwo w tabeli

Wydarzeniem szóstej kolejki spotkań halowej ligi piłki nożnej w Mikołajkach było spotkanie lidera SPK z Hotelem Robert's Port. Po niezwykle pasjonującym spotkaniu padł remis 4:4. Strata dwóch punktów przez SPK kosztowała tę drużynę utratę pozycji lidera na rzecz obrońcy tytułu MKTZ.

SPK przystępowało do tego meczu jako jedyna drużyna, która nie straciła jeszcze w rozgrywkach żadnego punktu. Otwarcie wyniku i prowadzenie w meczu dało trafienie strzelca wyborowego SPK Serowika. Jednak dwie minuty później Maciorowski doprowadził do wyrównania. Po golu Błaszczyka SPK ponownie odzyskało prowadzenie jeszcze w I połowie.
W drugiej części meczu najpierw do remisu doprowadzili, a za chwilę wyszli na prowadzenie „Hotelarze”. I tu ponownie nastąpił zwrot akcji w meczu. Najpierw SPK doprowadza do remisu, a chwilę później obejmuje jednobramkowe prowadzenie. Jednak Hotel Robert's Port zdołał, tak jak podczas V kolejki doprowadzić do remisu. SPK – Hotel Robert's Port 4:4 (2:1). Bramki: Błaszczyk 2, Serowik, Bohatyrewicz – Maciorowski 3, Bubienko.
Pierwszej porażki doznał w tym sezonie niedawny lider Huragan Wojnowo, który przegrał z ligowym średniakiem Dolarami USA 3:6. Losy meczu rozstrzygnęły się w I połowie meczu, kiedy „Dolarowcy” szybko odskoczyli na 3:0, a schodzili na przerwę prowadząc 4:1. Huragan próbował gonić wynik, jednak drużyna Dolarów USA nie pozwoliła na zmianę niekorzystnego dla nich wyniku. Dolary USA – Huragan Wojnowo 6:3 (4:1). Bramki: Wierciszewski 2, Romaniuk, Andrzejczyk, Białogrzywy, Szymański – Marcin Kręciewski 2, Kuba Wachowski.
Remis dotychczasowego lidera SPK skrzętnie wykorzystał wicelider MKTZ, który pokonał Unię Woźnice. MKTZ mecz właściwie także rozstrzygnął w pierwszej połowie, prowadząc 5:1. Jednak w drugiej połowie zagrał trochę nonszalancko, i musiał „sprężyć się”, aby nie stracić zwycięstwa. MKTZ – Unia Woźnice 8:6 (5:1). Bramki: Gawliński 4, Chludziński 2, Puszko, Chabowski – Olbryś 4, Wątorczyk 2.
Kolejne trzy punkty na swoim koncie zapisała drużyna Czempionów, która pokonała potrafiącą sporo napsuć krwi mocniejszym zespołom drużynę Last Team 8:4 (4:1). Bramki: Warmus 2, Łukasz Lubelski 2, Kordek, Jabłoński, Kamil Lubelski, Gałązka – Ladziński 2, Brzostek, Góralczyk.
W ostatnim meczu spotkały się dwie drużyny, które jak do tej pory nie zdobyły jeszcze punktów w tegorocznej lidze czyli Czarno-Czarni Śmietki i Luzaki. W I połowie spotkanie wyglądało na wyrównane. Jako pierwsi bramkę strzelili Luzaki, jednak z każdą minutą skuteczniejsi okazywali się piłkarze Czarno-Czarnych, którzy ostatecznie zainkasowali pierwsze punkty w tym sezonie ligowym. Czarno-Czarni Śmietki – Luzaki 10:3 (2:1). Bramki: Stępień 5, Głowiak 3, Kazik Plona, Gorczyca – PietrasBoharewicz, Wujak.
W tabeli na prowadzenie wyszła drużyna MKTZ, która lepsza różnicą bramek wyprzedza SPK. Na trzecim miejscu ze stratą trzech punktów jest Huragan Wojnowo.