poniedziałek, 26 marca 2012

Hetman Baranowo podzielił się punktami

W niedzielę rundę rewanżową rozpoczęli także piłkarze Hetmana Baranowo, którzy rywalizują w grupie 1 klasy B. W pierwszym wiosennym starciu wicelider tabeli zmierzył się w Srokowie z zajmującą trzecie miejsce ekipą tamtejszego Ometu. W pierwszej rundzie Hetman u siebie wygrał gładko 3:0. W całym spotkaniu piłkarzom przeszkadzał silny wiatr, który miał niewątpliwy wpływ na jego przebieg. W pierwszej połowie podopieczni Cezarego Samborskiego mieli przewagę. Już na początku spotkania mogli objąć prowadzenie, jednak przed utrata bramki gospodarzy uratował słupek. Jednak w 17 minucie przewagę udało się przypieczętować bramką. Autorem pierwszego ligowego trafienia dla Hetmana w tym roku był Paweł Maciorowski. W I połowie Hetman jeszcze dwukrotnie miał dobrą okazję do podwyższenia wyniku, jednak piłka nie wpadłą do siatki Ometu.
W drugiej części do głosu doszli gospodarze, którzy za wszelką cenę chcieli zmienić niekorzystny dla siebie wynik. Udało im się to dopiero w 76 minucie. Jak się okazało, była to już ostatnia bramka w tym meczu, który zakończył się remisem 1:1.
- Piłkarze ze Srokowa okazali się bardzo trudnym przeciwnikiem, swoje zrobiły także warunki atmosferyczne, które nie ułatwiały gry – powiedział po meczu Cezary Samborski, trener Hetmana Baranowo.
Punkt zdobyty w Srokowie z jednej strony pozwolił utrzymać pozycję wicelidera, jednak z drugiej strony, lider Kowalak Kowale Oleckie po zwycięstwie z Orłem Stare Juchy 3:1 odskoczył piłkarzom Hetmana na dwa punkty.
W następnej kolejce 1 kwietnia br. Hetman Baranowo zagra na boisku w Zełwągach z Sokołem Garbno, którego jesienią zdeklasował na ich boisku 9:0.