poniedziałek, 12 marca 2012

Kolejne doskonałe występy bojerowców z MKŻ Mikołajki

Od lewej: Zakrzewski, Graczyk, Runo
Po raz kolejny w tym sezonie zawodnicy MKŻ Mikołajki nie zawiedli! Na jeziorze Śniardwy odbyły się prawdopodobnie ostatnie w tym sezonie regaty bojerowe. Zawodnicy wszystkich kategorii wiekowych wzięli udział w Memoriale Henryka Aniołkowskiego i Józefa Nowickiego oraz w Mistrzostwach Flotylli Wschodniej.

Po raz kolejny z bardzo dobrej strony w obu imprezach zaprezentowali się zawodnicy MKŻ Mikołajki, którzy w obu imprezach zajęli kilka czołowych miejsc.
Początkowo obie imprezy zaplanowane były na dwa dni, jednak warunki pogodowe pozwoliły na rozegranie wyścigów tylko jednego dnia (łącznie rozegrano jedynie po trzy wyścigi). Imprezy odbywały się w bardzo silnej obsadzie.
- Chociaż na lodzie już stoi woda, to nadal panują dobre warunki do latania. W sobotę wiatr był umiarkowany, w sam raz dla każdego – lekkiego i ciężkiego. Pozwoliło to na sprawne rozegranie sześciu wyścigów. Trzy pierwsze zaliczono do Memoriału, a kolejne do Mistrzostw. Wyniki z soboty stały się ostatecznymi, gdyż w niedzielę wiało zbyt mocno 15m/s. Bez sędziego wszyscy wiedzieli, że nic nie będzie z latania. Nawet nie składaliśmy sprzętu, a bojery latały bez płóz – wystarczyło je zdjąć z koziołków – relacjonuje na swoim blogu Lidia Bochan.
W Memoriale imienia Henryka Aniołkowskiego i Józefa Nowickiego wśród seniorów triumfował Łukasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki), który wyprzedził Karola Jabłonskiego (Baza Mrągowo) oraz Pawła Burczyńskiego. Na czwartym miejscu finiszował inny zawodnik MKŻ Maciej Żarnowski. Pozostali zawodnicy z MKŻ regaty ukończyli poza pierwszą dziesiątką: 13. Roman Morgaś, 19. Robert Graczyk, 24. Jerzy Henke.
Konrad Żółtowski (pierwszy z lewej)
W kategorii juniorów na trzecim miejscu regaty ukończył Konrad Żółtowski. Zawodnik MKŻ przegrał jedynie z Gracją Podzewską I Damianem Kośnikiem. Piąte miejsce zajął kolega klubowy Konrada Karol Zembrzuski, a siódme inny zawodnik MKŻ Mateusz Olbryś. Bardzo dobrze spisali się najmłodsi zawodnicy MKŻ startujący w klasie “IceOptimist”. Sporą niespodziankę wszystkim sprawił Mateusz Michalak, który regaty ukończył na trzecim miejscu. Mateusza wyprzedziła Lidia Bochan (Baza Mrągowo) oraz Julia Szmit (MBSW Giżycko). W pierwszej dziesiątce finiszowało jeszcze dwóch zawodników MKŻ: 5. Mikołaj Mickiewicz, 9. Paweł Jakubowski. Pozostali zawodnicy z Mikołajek zajęli miejsca: 11. Adam Łachacz, 13. Hubert Banach, 16. Jakub Witkowski, 20. Amelia Długozima.
Na podium nie zabrakło też zawodników MKŻ Mikołajki w Mistrzostwach Flotylli Wschodniej. Wśród seniorów pierwsze miejsce zajął Robert Graczyk (MKŻ), który wygrał wszystkie trzy wyścigi. Robert tym samym zrehabilitował sie za słabszy wynik w Memoriale. Trzecie miejsce tym razem przypadło Łukaszowi Zakrzewskiemu (MKŻ). Dwójkę zawodników z Mikołajek rozdzielił jedynie Dariusz Runo (Pałac Młodzieży Olsztyn). Na szóstym miejscu w mistrzostwach finiszował kolejny zawodnik MKŻ Maciej Żarnowski. Pozostała dwójka bojerowców z Mikołajek zajęła miejsca: 12. Roman Morgaś, 21. Jerzy Hanke.
Mickiewicz, Michalak, Bochan
Wśród juniorów ponownie na podium znalazł się Konrad Zółtowski, który zajął drugie miejsce, ulegając jedynie Gracji Podzewskiej. Trzecie miejsce zajął Damian Kośnik. Piąte miejsce zajął Mateusz Olbryś, a siódme Karol Zembrzuski.
Ponownie doskonale spisali się zawodnicy MKŻ w klasie “IceOptimist”. Rewelacyjnie “latający” Mateusz Michalak tym razem mistrzostwa ukończył na drugim miejscu, a jego klubowy kolega Mikołaj Mickiewicz zajął trzecie miejsce. Obu zawodników z Mikołajek pokonała jedynie Lidia Bochan (Baza Mrągowo). Pozostali zawodnicy MKŻ Mistrzostwa Flotylli Wschodniej ukończyli na następujących miejscach: 7. Adam Łachacz, 12. Paweł Jakubowski, 14. Hubert Banach, 15. Jakub Witkowski, 19. Amelia Długozima.