wtorek, 20 marca 2012

Trzy medale mistrzostw Polski Wojtka Brodowskiego!

Wojtek Brodowski ze złotym medalem
Na odbywających się w sobotę w Spale XXI Halowych Mistrzostwach Polski Weteranów w lekkiej atletyce prezes i zarazem trener Uczniowskiego Klubu Sportowego “Atos” Woźnice Wojciech Brodowski wywalczył trzy medale: złoty, srebrny i brązowy!

W ostatnim czasie Wojtek przyzwyczaił nas do tego, że to młodzi lekkoatleci pod jego okiem osiągali doskonałe wyniki na wielu imprezach. Teraz postanowił sam spróbować sił i powrót do rywalizacji sportowej po latach okazał się bardzo udany.
Wojciech Brodowski startował w kategorii wiekowej + 35 lat. Tytuł mistrza Polski wywalczył w biegu na 60 metrów uzyskując czas 7,58 s.
O medale w pozostałych dwóch konkurencjach Wojtek nie tylko zmagał się z rywalami, ale także I z kontuzją.
- Podczas pierwszej próby w skoku w dal wybiłem sobie piętę – opowiada. - Niepotrzebnie zdecydowałem się na jeszcze jedną próbę, co tylko wzmogło ból. Mimo to, udało się wywalczyć jeszcze dwa medale.
Brodowski w skoku w dal ostatecznie zdobył brązowy medal, oddając skok na odległość 5,65 m. Złoty medal wywalczył Krzysztof Małkiewicz (Tczew) z wynikiem 6,13 m.
Z bolącą piętą Wojtek postanowił powalczyć o jeszcze jeden krążek, tym razem w biegu na 200 metrów. Tutaj zajął drugie miejsce z czasem 24,77 s. Wyprzedził go jedynie ponownie Krzysztof Małkiewicz, który uzyskał czas 24,39 s.
Początkowo kontuzja wyglądała dość groźnie, jednak po konsultacji lekarskiej już po powrocie ze Spały okazało się, że efektem udziału w mistrzostwach jest mocne zbicie pięty i pamiątka w postaci krwiaka.
- Swój udział w mistrzostwach potraktowałem niejako ciekawostkę. W tego typu imprezie wziąłem udział po raz pierwszy – mówi Wojciech Brodowski. - Specjalnie nie przygotowywałem się do występu w Spale. Chyba po 10-letniej przerwie wystartowałem w biegu na 200 metrów. W przyszłości zamierzam wziąć udział w kolejnych mistrzostwach.
Póki co, Wojtek jak na razie kolce lekkoatletyczne musi zawiesić na kołki, nie tyle z racji kontuzji, co z powodu nowego sportowego wyzwania. Już w najbliższą sobotę poprowadzi wspólnie z Jackiem Jaworskim po raz pierwszy w meczu ligowym drużynę piłkarską Kłobuka Mikołajki.